Rezultate te kerkimit per termin: +Hakmarrjes

Total: 2414
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.293Z

Malala, kreu i talebanëve i kërkonfalje, i shkruan një letër

LONDËR - Lideri taleban pakistanez, Adnan Rasheed i ka dërguar një letër Malala-s, duke i kërkuar ndjesë për sulmin e kryer tetorin që kaloi kundër vajzës pakistaneze dhe hakmarrjes së grupit të tij, Tehrik-e-Taleban (Ttp).Letra ësht&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.324Z

Gjermani: 88 vjeçari akuzohet për rol në masakrat e nazistëve

Prokurorët e Gjermanisë e kanë akuzuar personin e quajtur Werner C., 88 vjeçar, për vrasje dhe lidhur me rolin e tij të dyshuar në një masakër në Francën e okupuar nga nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore. Nj&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.933Z

Vrasja në Himarëkryepeshkopi Anastasthirrje për gjakftohtësi

HIMARë- Pas aksidentit që i shkaktoi vdekjen 35-vjecarit himariot regan edhe kryepeshkopi Ansatas Janullatos, duke ngushëlluar familjen për humbjen e të afërmit të tyre. “Ngushëlloj me gjithë shpirt familjen e tij, dhe lutem që Perëndia të preh në paqe shpirtin e tij. Veprime të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.276Z

Vajza e Tymoshenkos: Nëna ime vuajti si shqiptarët në burgjet e Serbisë

Eugenia Tymoshenko, vajza e ish kryeministres së Ukrainës, Yulia Tymoshenko, e cila dje u lirua nga burgu, e ka falënderuar rininë, studentët dhe të gjithë qytetarët për pjesëmarrjen në protestat masive në Kiev, kundër presidentit pro-rus Viktor Yaunkovich. Në protestat kundër diktatu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.604Z

Burri djeg gruan, e tradhëtoi natën e parë të martesës me ish-in e saj

RUSI - Një burrë i hodhi alkool në trup dhe e dogji gruan e tij pasi ajo fjeti me ish- të dashurin natën e martesës.Ngjarja e rëndë ka ndodhur në jug të Rusisë, pasi bashkëshorti i saj Ivan Kuzmin mësoi se gruaja e Veronika Filipova fjeti me ish- të dashurin natën e martesës, pasi ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.387Z

Pogradec, vritet në pritë 50 vjeçari

Policia lokale sqaroi paraprakisht se viktima është shtetasi Myderi Verdha, rreth 50-vjeç, nga fshati Leshnicë. Ai është vrarë në një pritë në Qafë Plloç, ku edhe u gjet brenda automjetit të tij tip M-Benz. Forcat e rendit shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes ku kanë nisur hetimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.417Z

Vlorë, eksplozivi në makinë, viktima i përfshirë në bandat e '97

VLORE- Shpërthimi qe ndodhi dje në mes të qytetit të Vlorës dyshohet të ketë lidhje me ngjarjet e 1997-tës. Sipas ekspertëve që po hetojnë mbi ngjarjen e djeshme pista kryesore e hetimit është ajo e hakmarrjes ndaj 39 vjecarit , Renato Abazi i cili gjatë viteve 97-98 është përfshir

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama