Rezultate te kerkimit per termin: +Hakmarrjes

Total: 2414
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.110Z

Ky eshte momenti i hakmarrjes

UKRAINE - Tashme qe duket se pushteti i presidentit Viktor Yanukovich eshte rrezuar eshte momenti i hakmarrjes Forcat antiqeveritare kane ushtruar dhune ndaj snjaperave dhe deputeteve pro qeverise Protestuesit kane marre kontrollin e zyrave te qeverise dhe presidences ndersa Yanukovich eshte largua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.682Z

Pengmarrja, njoftim në Zvicër për anëtarin e “Hakmarrjes”

 TIRANE - Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi dje të dërgonte sërish në Zvicër letërporosinë për njoftimin e Kreshnik Spahiut, anëtarit të “Hakmarrjes” i akuzuar për pengmarrjen e tregtarit rom Halit Nazifi në kryeqytet, gjashtë vjet më parë. Kjo çështje ka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.217Z

Jo hakmarrjes, por e mundim Italinë e ndryshojmë historinë

Gazeta ShqipJoakim Lëv Objektivi kryesor i Gjermanisë, që sot në Varshavë do të përballet me Italinë, do të jetë të bllokojë Pirlon. Joakim Lëv, trajneri gjerman, ka theksuar se është ai lojtari që ka më shumë frikë. Italia është një skuadër e mrekullueshme, ka thënë ai, duk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.458Z

Meta e merr Lefterije Luzin në Kuvend, pas hakmarrjes nga PD

Pasi u eliminua nga Partia Demokratike nga gara për një mandat të dytë në krye të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Lefterije Luzi (Lleshi) do të kthehet sërish në një funksion në administratën publike, raporton Panorama. Ish-kryetarja e KQZ-së do të nisë punë si drejtoreshë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.125Z

Prilli... i Kadaresender 10 kryehistorite e hakmarrjes boterore

LONDER-10 hakmarrjet me te mira ne letersi. Keshtu titullohet shkrimi i John Mullan botuar dje ne The Guardian ne te cilin autori ka rendur pas gjakut te keq. Ne artikull ai rendit njera pas tjetres 10 historite me te mira te hakmarrjes a gjakmarrjes qe jane vene ne qender te nje vepre letrare. Pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.134Z

Pafajësia e Hakmarrjes për drejtësi Basha: Rama diktoi vendimin

Kryetari i PD-së Lulzim Basha thotë se vendimi i Gjykatës së Apelit lidhur me pafajësinë e “Hakmarrjes për drejtësi” është zbardhje e urdhrit të Edi Ramës . Në një deklaratë ëpr median Basha akuzon Ramën se dikton vendimet e gjykatave ashtu siç e denoncoi dhe ish minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.501Z

Historia e hakmarrjes, arrestohet autori që qëlloi policin

Pas më shumë se tre muajsh policia ka zbardhur konfliktin që ka pasur punonjësi i Policisë Bashkiake të Shijakut, Shpend Lima. Policia e Durrësit ka arrestuar 39-vjeçarin, Renato Shahini, po nga Shijaku. Ky i fundit pas një konflikti me policin e Bashkisë në muajin mars, ka tentuar ta vr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama