Rezultate te kerkimit per termin: +Halimi

Meta: total 1000 / total_found 6149 / time 0.003 / keyword[0] halimi / docs[0] 6149 / hits[0] 14496 /
Kosova turpëron Shqipërinë në vëllazërore, 3-0 dhe leksion futbolli
  • 2018-05-30

Kosova turpëron Shqipërinë në vëllazërore, 3-0 dhe leksion futbolli

Vëllazërorja ka shkuar për Kosovën, që i dha një leksion mjaft të ashpër Shqipërisë, duke e mposhtur 3-0, një rezultat ky që tregon edhe njëherë qartësisht dështimin e eksperimenteve të Panuccit, ndërsa kuqezinjtë tregojnë qartësisht se nuk janë gati për të garuar denjësisht

ANTISEMITIZMI NË EUROPË NUK ËSHTË I IMPORTUAR
  • 2018-04-02

ANTISEMITIZMI NË EUROPË NUK ËSHTË I IMPORTUAR

Në debatin për islamin në Gjermani ka një kausalitet të çuditshëm. Sa herë që politikanët bavarezë bëjnë të ditur, se islami nuk i përket Gjermanisë, shfaqet në fjalimet e tyre më shpesh fjalia e ndikimit të krishterë-hebraik” apo tradita. Në të njëjtën kohë nuk pëmen

No Pic available
  • 2018-03-14

Kosova i merr Shqipërisë talentin Zhegrova, grumbullohet dhe Voca

Idriz Voca dhe Edon Zhegrova janë dy risitë e Kosovës për dy miqësoret e muajit mars ndaj dy përfaqësueseve afrikane. Mesfushori i Luzern dhe ai Genk bëjnë pjesë në listën e të grumbulluarve të trajnerit të ri Bernard Challandes të paktën duke iu referuar lajmeve që shkruajnë medi

KQZ merr vendimin, Astrit Veliaj zyrtarisht deputet i PD
  • 2018-02-19

KQZ merr vendimin, Astrit Veliaj zyrtarisht deputet i PD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme ka vendosur në mënyrë unanime me 7 vota pro, që mandatin e lënë nga deputeti Eduart Halimi, ta marrë Astrit Veliaj që vjen i dyti në listë. Kjo u vendos pas tërheqjes së dy grave për të mos marrë mandatin e Halimit, që ishin në li

Berat, tërhiqen nga lista kandidatet e PD. Mandati drejt Astrit Veliajt
  • 2018-02-13

Berat, tërhiqen nga lista kandidatet e PD. Mandati drejt Astrit Veliajt

Dy kandidatet për deputete që ishin në listën e Partisë Demokratike në qarkun e Beratit, janë tërhequr nga lista. Ashtu siç kishin bërë të ditur më parë, Juvina Jani dhe Monika Qosja janë tërhequr nga kandidimi si deputete për të zëvendësuar postin e lënë bosh pas dorëheqjes s

No Pic available
  • 2018-02-13

Terhiqen dy gratë e listës së Beratit, ja kush është bisnesmeni që rrëmben postin e deputetit

Tërhiqen nga lista dy kandidatet për deputetë të PD në Berat, Juvina Jani dhe Monika Qose të cilat ishin pretendente për të marrë karrigen e deputetes pas largimit të Eduard Halimit nga jeta parlamentare. Pas kësaj, mandati duket se do i kalojë biznesmenit Astrit Veliaj i cili është sh

No Pic available
  • 2018-02-13

Tre dorëheqje për biznesmenin; dy gra dhe Halimi i hapin rrugë Astrit Veliajt

Dy gra, Juvina Jani dhe Monika Qosja kanë zyrtarizuar që të premten refuzimin për të marrë mandatin e deputetit pas tërheqjes së Eduard Halimit si deputet nga lista e Partisë Demokratike në Berat. Të dy zonjat që renditeshin në fund të listës, por që sipas ligjit mund të përfitonin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama