Rezultate te kerkimit per termin: +Halimi

Meta: total 1000 / total_found 6149 / time 0.003 / keyword[0] halimi / docs[0] 6149 / hits[0] 14496 /
No Pic available
  • 2017-05-28

Dy kandidatë për deputetë në PD tërhiqen nga gara

Dy ditë pas publikimit të listave të kandidatëve për deputet, në Partinë Demokratike kanë filluar pakënaqësitë. Në një status në facebook, kandidati i renditur i pesti në qarkun e Beratit në listën e Partisë Demokratike, Sazan Guri, lajmëroi tërheqjen e tij nga kandidimi. Sazan G

No Pic available
  • 2017-05-28

Dy kandidatë për deputetë të PD në Shkodër e Berat tërhiqen nga gara

Dy ditë pas publikimit të listave të kandidatëve për deputet, në Partinë Demokratike kanë filluar pakënaqësitë. Në një status në facebook, kandidati i renditur i pesti në qarkun e Beratit në listën e Partisë Demokratike, Sazan Guri, lajmëroi tërheqjen e tij nga kandidimi. Sazan G

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

No Pic available
  • 2017-05-24

Zbulohen emrat e sigurt në listën e kandidatëve për deputetë të PD-së

Pas marrëveshje me Ramën, Basha ka filluar punën për përpilimin e listës së deputetë për zgjedhjet e 25 qershorit. Mësohet se pjesë e kësaj liste do jenë edhe ata që cilësohen fitues të sigurt pasi do të jenë kryesues të listave. Emra të tillë si: Edi Paloka, Arben Ristani, Dhur

No Pic available
  • 2017-05-23

Kujdestarët e zgjedhjeve. Kush janë ministrat e PD

Në krahun e djathtë të Edi Ramës në kabinetin qeveritar do të ulet një grua, Ledina Mandija. Por megjithëse kryeministri është një promovues i grave në drejtimin e punëve të shtetit, me Mandijën, Rama ka një historik të trazuar marrëdhëniesh për shkak të detyrës së mëparshme

No Pic available
  • 2017-05-23

Halimi: Mediat do kompensohen nga shteti, thjesht sdo fitojnë

Përkundër shqetësimit të ngritur nga shoqata e mediave elektronike, deputeti demokrat Eduard Halimi thotë se ligji që detyron radiot dhe televizionet private të transmetojnë falas aktivitetet e partive politike gjatë zgjedhjeve nuk është antikushtetues. Në studion e Ora News, Halimi tha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama