Rezultate te kerkimit per termin: +Halimi

Meta: total 1000 / total_found 6149 / time 0.003 / keyword[0] halimi / docs[0] 6149 / hits[0] 14496 /
No Pic available
  • 2017-12-07

Hidhet shorti për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, zgjidhen emrat nga Kushtetuesja

Pas hedhjes së shortit janë përzgjedhur emrat e parë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Shorti i pare ka zgjedhur emrat nga Gjykata Kushtetuese si anëtarë të KED të cilët janë : Besnik Imeraj dhe  Altina Xhoxhaj.  Ndërsa Vitore Tusha, është zgjedhur anëtare zëvendës

Debate për kryeprokurorin, PS: Të zgjidhet për 30 ditë. Opozita largohet
  • 2017-12-07

Debate për kryeprokurorin, PS: Të zgjidhet për 30 ditë. Opozita largohet

Në Komisionin e Ligjeve sot mes debateve u diskutua për memon për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Pasi shprehën kundërshtitë e tyre për procedurën e zgjedhjes së kryeprokurorit, opozita braktisi Komisionin. Deputeti i PD-së, Eduard Halimi kërkoi konsensus për kryeprokurorin e

No Pic available
  • 2017-11-14

Përçahet opozita? PD braktis Komisionin e Ligjeve, qëndron LSI

TIRANE- Anëtarët e PD kanë braktisur mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, por duket se nuk kanë bërë të njëjtën gjë anëtarët e LSI. Këta të fundit kanë qëndruar në mbledhjen e Komisionit ku po zhvillohet seanca dëgjimore me komisionerët e Avokatit të Popullit. Përfaqës

Pse nuk është kënga ime në listë? Çmimet Kult i përgjigjen Rozana Radit
  • 2017-11-13

Pse nuk është kënga ime në listë? Çmimet Kult i përgjigjen Rozana Radit

  Çmimet Kult rikthehen në edicionin e 13-të, të martën, më 14 nëntor, me shumë artistë të nominuar. Emrat më të spikatur, krijues dhe interpretues, shkrimtarë dhe përkthyes, regjisorë dhe aktorë, këngëtarë dhe muzikantë, balerinë dhe instrumentistë, artistë të

Gola dhe spektakël, Kosova fiton me përmbysje ndaj Letonisë
  • 2017-11-13

Gola dhe spektakël, Kosova fiton me përmbysje ndaj Letonisë

Kosova ka arritur të gjejë fitoren, teksa ka mposhtur Letoninë në miqësore, me rezultatin spektakolar 4-3. Skuadra e drejtuar përkohësisht nga Muharrem Sahiti e pa veten 3 herë në disavantazh, por sërish guxoi dhe u shpërblye në minutën e 94-t, kur Bersant Halimi shënoi golin e fitores

Prokuroria, Manja debat me Halimin: Sjam avokat banditësh
  • 2017-11-08

Prokuroria, Manja debat me Halimin: Sjam avokat banditësh

Diskutimi i buxhetit 2018 për institucionet e tjera, ka sjellë tensione në komisionin parlamentar të ligjeve. Ka qënë deklarata e kreut të këtij komisioni një ditë më parë që ka sjellë dhe debate mes Ulsi Manjës dhe deputetit demokrat Eduard Halimi. Halimi: Jemi këtu për të mbrojtu

PD braktis komisionet, refuzon diskutimet për buxhetin
  • 2017-11-06

PD braktis komisionet, refuzon diskutimet për buxhetin

Demokratët i braktisën të gjitha komisionet parlamentare duke mos u bërë pjesë e diskutimeve për buxhetin e ri. Por, praninë në Komisionin e Ligjeve demokratët e përdorën për të dhënë një informacion tjetër në lidhje me arrestimi e Orest Sotës në Elbasan, që është filmuar ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama