Rezultate te kerkimit per termin: +Halimi

Meta: total 1000 / total_found 6149 / time 0.003 / keyword[0] halimi / docs[0] 6149 / hits[0] 14496 /
PD relacion për tre organet e vettingut
  • 2017-09-25

PD relacion për tre organet e vettingut

Partia Demokratike ka paraqitur një relacion mbi strukturat administrative dhe klasifikimin e pagave për tre organet e rivlerësimit, Komisioni i Pavarur i Kulaifikimit, Kolegji i Apelit dhe Komisioneri Publik. Relacioni ka gjashtë pika, dhe thekson se cdo ndryshim në strukturat e organeve

No Pic available
  • 2017-09-25

PS ul numrin e punonjësve të vettingut, debate në komisionin

 Komisioni i Ligjeve miratoi vetëm me votat e maxhorancës numrin e punonjësve për tre organet e vettingut: Komisionin e  Pavarur të Kualifimit, Komisionerin publik dhe  Kolegjin e Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese.  Në total për këto organe janë miratuar vetëm 113 p

No Pic available
  • 2017-09-25

Grupi i PD: Mbështesim kërkesat e organeve të Vettingut

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka vendosur që në seancën parlamentare të mbështesë kërkesat e paraqitura nga drejtuesit e organeve të Vettingut dhe të miratohet ashtu siç i kanë paraqitur ato. Për këtë arsye, demokratët do të paraqesin në seancë amendamentet përkatës, n

Vettingu miratohet pa opozitën, ulje pagash dhe më pak njerëz e fonde
  • 2017-09-25

Vettingu miratohet pa opozitën, ulje pagash dhe më pak njerëz e fonde

Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot organikën e institucioneve të Vetingut: 110 punonjës në total nga 187 që ishin propozuar për këto struktura. Deputeti i PD, Eduard Halimi, ka reaguar për këtë vendim të marrë pa konsensus. Ndërkohë, deputeti socialist, Saiamir Tahiri, anëtar i komis

No Pic available
  • 2017-09-19

Marrëveshje ekstradimi me Britaninë

Mazhoranca dhe opozita bën bashkë votat për të miratuar në Kuvend projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar të Britanisë së Madhe e Irlandës së Veriut për Ekstradimin. Marrëveshja vjen pas kërkesave të vazhdueshme të shtetit anglez p

Kuvendi ndan postet në komisionet parlamentare, PD i jep dy vende LSI
  • 2017-09-14

Kuvendi ndan postet në komisionet parlamentare, PD i jep dy vende LSI

Kuvendi ka votuar emrat e propozuar nga grupet parlamentare për kryesinë e komisioneve të përhershme, duke miratuar ndarjen e deputetëve me 128 vota. Partia Socialiste do të drejtojë pesë komisione të përhershme, PD 2 komisione dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 1 komision. Ajo që bie

Shpërndarja e deputetëve të PD në Komisionet e Kuvendit (Emrat)
  • 2017-09-14

Shpërndarja e deputetëve të PD në Komisionet e Kuvendit (Emrat)

Zbardhen të gjithë emrat e demokratëve në komisionet parlamentare. Pas bërjes publike të kryetarëve dhe anëtarëve të LSI-së dhe PS-së, zbulohen edhe emrat që kryedemokrati Basha ka zgjedhur nëpër komisione: Komisioni i Ekonomisë dhe Finacave Jorida Tabaku Edmond Spaho Agron Shehaj D

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama