Rezultate te kerkimit per termin: +Halimi

Meta: total 1000 / total_found 6149 / time 0.003 / keyword[0] halimi / docs[0] 6149 / hits[0] 14496 /
Aqif Rakipi mes 78 deputetëve që votuan pro programit Rama 2
  • 2017-09-13

Aqif Rakipi mes 78 deputetëve që votuan pro programit Rama 2

Zbulohet emrat e deputetëve që votuan pro dhe kush kundër programit të qeverisë Rama II”. Debati për programin në parlament zgjati 21 orë dhe programi u votua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Nga procesverbali i siguruar nga Ora News  i rezultatit të votimit Votuan pro: 74 deputet

No Pic available
  • 2017-09-11

Debati për buxhetin, Ruçi kujton rregullat për deputetët e rinj e të vjetër

Kuvendi do të diskutojë nesër programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. Seanca plenare do të nisë në orën 09:00 të paradites. Duke qenë se një pjesë e konsiderueshme e deputetëve të legjislaturës IX janë të rinj, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi u rikujtoi rregulloren për deba

No Pic available
  • 2017-09-09

Ironia e Patozit: Të falenderojmë Zotat që na kthyen Lul Bashën

Legjislatura e IX solli pas vitesh mungesë në seancë, kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, i cili u ul në ndenjëse që në legjislaturën e shkuar e mbante Eduard Halimi ndërsa ish kryetari i, Sali Berisha nuk e ndryshoi vendin e tij. Prezencën e Bashës sot në parlament e përg

Kuvend, votohet për Ruçin si kryetar Parlamenti, jashtë protestë
  • 2017-09-09

Kuvend, votohet për Ruçin si kryetar Parlamenti, jashtë protestë

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë bërë betimin e tyre, duke nisur zyrtarisht detyrën.  Nën drejtimin e seancës nga deputeti më i vjetër, Besnik Bare, të 140 deputetët janë betuar para Kushtetutës.  Ndërkohë, deputetët po votojnë një e nga një për zgjedhjen e Gr

No Pic available
  • 2017-09-08

Spaho kreu i grupit parlamentar, Paloka nënkryetar Parlamenti

Edmond Spaho do të jetë kryetari i Grupit Parlamentar të PD. Emri i tij u vendos në mbledhjen e grupit që u zhvillua pasditen e sotme. Edi Paloka do të mbajë detyrën e nënkryetarit të Parlamentit, ndërsa Grida Duma zgjidhet zëdhënëse e grupit parlamentar. Postin e sekretarit të grupit

No Pic available
  • 2017-09-06

Ashpërsimi i dënimeve penale nuk e zbrapsi dhunën në familje

Fildeze  Hafizi, 39 vjeç, u ekzekutua me dy plumba të enjten në Tiranë, ndërsa policia arrestoi si autorin e dyshuar të krimit, ish-bashkëshortin e gjyqtares, Fadil Kasemi, 53 vjeç. Kasemi ishte dënuar më herët nga gjykata për dhunë ndaj bashkwshortes, por duke përfituar nga një amni

No Pic available
  • 2017-08-31

Vrasja e gjyqtares, Halimi: Krim makabër, Manjani: Barbarët trajtohen si qytetarë

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani dhe deputeti i PD Eduard Halimi kanë reaguar në lidhje me vrasjen e gjyqtares së Shkodrës Fildez Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj. Duke e konsideruar si një krim barbar, Halimi dhe Manjani kërkojnë dënim maksimal për ekzekutorin. Sipas Halimit kër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama