Rezultate te kerkimit per termin: +Halimi

Meta: total 1000 / total_found 6149 / time 0.003 / keyword[0] halimi / docs[0] 6149 / hits[0] 14496 /
No Pic available
  • 2017-08-20

Si vullkan, shpërthen zjarri në Qafën e Lalarit në Fier

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë Qafa e Lalarit në Patos. Flakët e zjarrit që kanë përfshirë zonën pyjore po përhapen me shpejtësi, të favorizuara nga era. Siç shihet dhe nga video që një lexues i Ora News ka dërguar në redaksinë tonë, vatra e zjarrit ka qenë mjaft

No Pic available
  • 2017-08-05

Basha nis konsultimet për emrat në funksionet e Kuvendit, ja kandidaturat

Edhe pse në vjeshtë Partia demokratike, do të fokusohen në analizën e zgjedhjeve të 25 qershorit, kryetari Lulzim Basha, po mendon për emrat që do e përfaqësojnë këtë forcë politike në organet e parlamentit që në seancën e parë të sesionit të ri Kuvendi do ti duhet të miratojë

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-27

Këshilltari i LSI: Me këshilltarët e PS, vetëm komunikim zyrtar

Anëtari i LSI në Këshillin Bashkiak Eltjon Halimi ka deklaruar se ditën e djeshme nuk ka pasur asnjë takim të fshehtë mes këshilltarëve të PS dhe atyre të LSI. Ai tha se ka pasur vetëm një komunikim zyrtar, institucional dhe transparent. Ditën e djeshme Këshilli Bashkiak i Tiranës mi

Bombola e gazit shkrumbon banesën në Roskovec
  • 2017-07-27

Bombola e gazit shkrumbon banesën në Roskovec

Një banesë është djegur për shkak të shpërthimit të një bombole gazi në komunen Kuman të Roskovecit në qarku Fier. Shefi i Shërbimit Zjarrfikës Patos, Alket Halimi tha se zjarri ka shkrumbuar gjithçka por fatmirësisht nuk ka të lënduar pasi është bërë evakuimi i personave. Forc

Shpërthen bombola e gazit, shkrumbohet shtëpia
  • 2017-07-27

Shpërthen bombola e gazit, shkrumbohet shtëpia

Një shtëpi ka marrë flakë ditën e sotme në Roskovec të Fierit duke u shkrumbuar e gjitha. Shkak i zjarrit ishte shpërthimi i bombolës së gazit, por për fat të mirë nuk ka të lënduar në njerëz. Në vendin e ngjarjes ka shkuar edhe shefi i zjarrfikëses Patos, Alket Halimi. Ai tha se

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama