Rezultate te kerkimit per termin: +Halimi

Meta: total 1000 / total_found 6149 / time 0.003 / keyword[0] halimi / docs[0] 6149 / hits[0] 14496 /
No Pic available
  • 2017-07-13

Lista e zezë e drejtësisë, Halimi: Padisni Ramën, mos prisni avokatinë e opozitës

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, ka reaguar ashpër nga publikimit të listës së zyrtarëve të korruptuar nga kryeministri Rama. Përmes një postimi në fb, Halimi thotë se raporti i publikuar dje është antikushtetues dhe si i tillë kërkon reagim të fortë ligjor dhe jo retorikë. Duke u

Lista e zezë, Halimi: Padisni Ramën, mos prisni avokatinë e opozitës
  • 2017-07-13

Lista e zezë, Halimi: Padisni Ramën, mos prisni avokatinë e opozitës

Deputeti demokrat, Eduard Halimi, ka reaguar ashpër nga publikimit të listës së zyrtarëve të korruptuar nga kryeministri Rama. Përmes një postimi në fb, Halimi thotë se raporti i publikuar dje është antikushtetues dhe si i tillë kërkon reagim të fortë ligjor dhe jo retorikë. Duke u

No Pic available
  • 2017-06-28

Mbyllet procesi i numërimit në rang kombëtar, Zguri: Rezultatet paraprake për çdo parti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deklaroi sot mbylljen e procesit të numërimit të votave. Ka qenë pikërisht kreu I KQZ, Klement Zguri I cili publikoi dhe  rezultatet paraprake të mbërritura në mënyrë elektronike. Zguri theksoi se në mbarë vendin në votime morën pjesë 46.72 përqind vot

No Pic available
  • 2017-06-27

Votat u blenë/ PD përgatit justifikimin e humbjes. Gjatë fushatës nuk thanë asnjë akuzë

Vetëm pasi pësoi një humbje të thellë, Partia Demokratike po i rikthehet denoncimeve për krimin dhe bandat e lidhura me qeverinë, pas humbjes së rëndë që pësoi në zgjedhjet e të dielës. Pas një muaj heshtjeje për këtë temë, në PD i janë rikthyer edhe njëherë denoncimit të ba

No Pic available
  • 2017-06-27

Përbërja e parlamentit të ri të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit

Pas numërimit të verdiktit të qytetarëve shqiptarë, Partia Socialiste ka fituar shumicën e votave duke cuar në parlament 74 deputetë të cilët jane sipas qarqeve. Qarku Berat 1. Blendi Klosi 2. Ermonela Valikaj 3. Adnor Shameti 4. Fadil Nasufi Qarku Dibër 1. Ilir Beqja 2. Almira Xhembulla

Berati drejt mbylljes së numërimit, vuloset ndarja e mandateve
  • 2017-06-27

Berati drejt mbylljes së numërimit, vuloset ndarja e mandateve

Qarku i Beratit mbyllet përfundimisht me dy mandate për Lëvizjen Socialiste për Integrim, katër mandate për Partinë Socialiste dhe vetëm një mandat për Partinë Demokratike. Berati dhe Gjirokastra janë dy qarqet që i kanë dhënë vetëm nga një mandati deputeti partisë më të madhe n

No Pic available
  • 2017-06-21

Halimi: Punonjësi i bashkisë socialiste grisi planin ekonomik të Bashës

Incidenti e elektoral në Urën Vajgujore ka pasur si protagonist të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike dhe një punonjës të bashkisë që drejtohet nga socialistët. Një fakt të tillë e ka bërë me dije kandidati për deputet i PD-së në qarkun e Beratit, Eduard Halimi. Agreso

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama