Rezultate te kerkimit per termin: +Halimi

Meta: total 1000 / total_found 6149 / time 0.003 / keyword[0] halimi / docs[0] 6149 / hits[0] 14496 /
No Pic available
  • 2017-06-09

Musa Ramadani: Procesi i kujtesës tek shqiptarët duhet të jetë më i fuqishëm

  Nëse nuk do të isha këtu, do të isha në Vjenë duke vizatuar diçka në ajër. Musa Ramadani, një figurë e rëndësishme e letrave shqipe, do të shprehej kështu teksa mori në duar trofeun me çmimin e madh Kadare. Trofeu iu dorëzua nga Presidenti i Institutit Europian Pashko, Sela

No Pic available
  • 2017-06-02

Kolegji i Apelit, Noka: Treshja e paracaktuar nga PS, Shtylla, Rama e Çomo

Ka nisur me debate mbledhja e komisionit të Vettingut për përzgjedhjen e anëtarëve të Kolegjit të Apelit. Deputeti demokrat, Flamur Noka tha se ky është proces jetik për drejtësinë, duke hedhur akuza në drejtim të Partisë Socialiste se ka paracaktuar anëtarët e këtij Kolegji. Noka:

Noka-Ina Ramës: E shikoni veten se mund të bëni drejtësinë e re?
  • 2017-06-02

Noka-Ina Ramës: E shikoni veten se mund të bëni drejtësinë e re?

Gjatë seancës dëgjimore, kandidatja Ina Rama, tha se kandidimi ishte një mundësi për zhvillimin e sistemit të drejtësisë. Ajo theksoi edhe një herë se nuk kishte asnjë lidhje me politikën, por deputeti demokrat, Flamur Noka është mosbesues në këtë drejtim. Noka: E shikoni veten se

Lefter Maliqi ndërron parti. Kandidati i Beratit: Basha zgjodhi pazaret
  • 2017-06-01

Lefter Maliqi ndërron parti. Kandidati i Beratit: Basha zgjodhi pazaret

Lefter Maliqi, deputet i Partisë Demokratike deri në 2013-n, e shpjegoi me zhgënjimin nga Lulzim Basha tërheqjen e tij nga lista e kandidatëve për deputetë të opozitës në Berat. Ai ishte numri 3, nryshe nga një premtim, që siç thotë Maliqi, Basha i kishte bërë pas zgjedhjeve lokale t

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

No Pic available
  • 2017-05-30

Halimi: Zyrtarë të PS-LSI po mbledhin kartat e identitetit në Berat

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputetë për qarkun e Beratit, Eduard Halimi, denoncoi përfshirjen e administratës në zgjedhje. Ai tha se zyrtarë të PS dhe LSI kanë nisur mbledhjen e kartave të identitetit për të blerë votat me metodat e vjetra. Halimi: Unë e di gjatë këtyre

Fiks Fare/ Deputetët e opozitës, rroga dhe dieta gjatë 90 ditëve të çadrës
  • 2017-05-29

Fiks Fare/ Deputetët e opozitës, rroga dhe dieta gjatë 90 ditëve të çadrës

Deputetët e opozitës, të cilët munguan në seancat plenare në Kuvendin e Shqipërisë prej tre muajsh, kanë marrë paga, dieta, shërbime transporti, tarifë telefonie, shpenzime qiraje. Nisur edhe nga kërkesa të shumta të qytetarëve, të cilët kërkonin nëse janë paguar apo jo deputet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama