Rezultate te kerkimit per termin: +Hamid +Karzai

Total: 1319
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.406Z

Hamid Karzai i shpëton sulmit të talebanëve

Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai i shpëtoi një sulmi të kryengritësve talebanë gjatë një ceremonie në Kabul, ku presidenti Karzai po merrte pjesë bashkë me udhëheqës të tjerë të qeverisë dhe personalitete të tjera të huaja. Një zëdhenës i Ministrisë afgane të Mbrojtjës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.576Z

Hamid Karzai shpallet fitues

Komisioni Zgjedhor në Afganistan ka shpallur presidentin aktual, Hamid Karzain, fitues të zgjedhjeve presidenciale, pasi që anuloi sot rrethin e dytë të planifikuar zgjedhor, duke i dhënë kështu fund krizës politike, e cila filloi pas rrethit të parë të zgjedhjeve, i cili u zhvillua muaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.887Z

Hamid Karzai kërcënon të dërgojë trupa në Pakistan

Presidenti afgan Hamid Karzai kërcënoi të dërgojë trupa në Pakistanin fqinj, duke thënë se vendi i tij ka të drejtën për tu vetëmbrojtur. Ai tha sot në një konferencë shtypi se Afganistani ka të drejtë të shkatërrojë strehimet e terroristëve përtej kufirit pasi militantët v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.074Z

Hamid Karzai Wikileaks Me afer me Pakistanin

Informacionet secrete diplomatike te publikuara nga UIKILIKS kane ndihmuar ne perafrimin e dy kombeve Afganistanit dhe Pakistanit. Keshtu ka theksuat presidenti afgan Hamid karzai duke i konsideruar permbajtjen e tyre si genjeshtra. Ai ka lene te kuptohet gjate nje conference te perbashket me kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.842Z

Hamid Karzai i del në mbrojte arritjeve në Afganistan

Presidenti afgan Hamid Karzai mbrojti arritjet e vendit të tij drejt paqës dhe nxiti pajtimin me anëtarët e Talebanit të cilët nuk janë pjesë e al-Kaidës. Korrespodentja e Zërit të Amerikës, Lisa Bryant, njofton për përfundimet e konferencës së nivelit të lartë të sigurisë, e cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.664Z

Presidenti afgan Hamid Karzai denon videoskandalin

Presidenti afgan, Hamid Karzai ka dënuar videon që ka tronditur ushtrinë amerikane, ku shfaqen disa marinsa duke urinuar mbi trupat e talibanëve të vrarë në Afganistan. Talebanët gjithashtu e kanë cilësuar imazhet si “turpëruese”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.440Z

Presidenti Topi uroi Presidentin e Afganistanit, Hamid Karzai, me rastin e Festës Kombëtare

19 gusht 2010 Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi i dërgoi një mesazh urimi Presidentit të Republikës Islamike të Afganistanit, Hamid Karzai në të cilin thuhet: “Me rastin e Festës Kombëtare të Republikës Islamike të Afganistanit, në emër të popullit shqiptar dhe në e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama