Rezultate te kerkimit per termin: +Harrojini

Meta: total 182 / total_found 182 / time 0.000 / keyword[0] harrojini / docs[0] 182 / hits[0] 196 /
Konvertohu në Islam ose vdis: Kështu i trajtonte lideri i ISIS-it skllavet (Video)
  • 2015-09-09

Konvertohu në Islam ose vdis: Kështu i trajtonte lideri i ISIS-it skllavet (Video)

Një vajzë e komunitetit Yazidi ka treguar tmerrin që ka përjetuar nga ISIS, kur këta të fundit e morën atë dhe e ndanë nga familja, duke e bërë skllave dhe duke e trajtuar si një pronë e të ashtuquajturit Shteti Islamik. Zeinat, &

Çdo baba i ardhshëm dëshiron të ketë një djalë, por gabohet!
  • 2015-09-04

Çdo baba i ardhshëm dëshiron të ketë një djalë, por gabohet!

Fenomeni – Pse gjërat kanë ndryshuar në drejtim të dëshirës së baballarëve për të pasur jo vetëm fëmijë djem, por edhe vajza? Cilat janë revolucionet që kanë ndodhur në këtë drejtim? Ato vijnë të rrëfyera nëpërmjet një shkrimi mjaft interesant nga shkrimtari i huaj, D

Nisma e veçantë e Dortmund, harrojini selfie-t kur jeni në stadium
  • 2015-08-16

Nisma e veçantë e Dortmund, harrojini selfie-t kur jeni në stadium

Fotografimi i vetes në stadium duket se është kthyer në një shqetësim për drejtuesit e Dortmund. Ndaj ata kanë ndërmarrë një nismë krejt të veçantë. Duke qenë se shumica e tifozëve nuk i kushtonin vëmendje ndeshjes por bërjes së selfie-ve, ata do të ngadalësojnë internetin n

Harrojini karikuesët! Samsung sjell smartfonë që rimbushen me wireless
  • 2015-07-27

Harrojini karikuesët! Samsung sjell smartfonë që rimbushen me wireless

A e keni menduar ndonjëherë që ekrani i televizorit tuaj të mund të karikojë telefonin tuaj? Monitorët më të fundit të hedhur në treg nga Samsung janë tepër funksionalë. Këto pajisje janë të afta të karikojnë smartfonët Samsung, falë teknologjisë Qi-Wireless. Bëhet fjalë pë

I djegin paratë! Zemërim ndaj gjeneratës së dytë të pasanikëve
  • 2015-07-09

I djegin paratë! Zemërim ndaj gjeneratës së dytë të pasanikëve

Harrojini Fëmijët e Pasur në Instagram. Fëmijët e miliarderëve kinezë i bëjnë ata të duken si varfanjakë. Quhen "Feurdai", që do të thotë "gjenerata e dytë e pasanikëve". Ata shpenzojnë si të çmendur dhe mburren në rrjetet sociale. Kjo ka bërë që të shpërthejë zemërimi n

Që atij që të bën nënën, të mos i thuash më babë
  • 2015-05-16

Që atij që të bën nënën, të mos i thuash më babë

Nga Anxhela Çikopano Se më thotë njeri që politikanët shqiptarë bëjnë si elitarë dhe nuk i kanë më këmbët në popull, ia thava turinjtë. Politikanët shqiptarë janë taban i vërtetë popullor, folklor i gjallë, ja shikoni, fjalën e urtë popullore: “Shqiptarit bëji nënë