Rezultate te kerkimit per termin: +Hasan +Prishtina

Total: 1085
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.738Z

Sejdiu dekoron personalitetet e shquara të historisë

Për kontribut të veçantë dhënë për lirinë dhe pavarësinë e shqiptarëve dhe të Kosovës, presidenti Fatmir Sejdiu dekoroi me urdhrin Hero i Kosovës personalitetet e shquara të historisë, Ymer Prizreni, Haxhi Zeka, Hasan Prishtina, Bajram Curri, Isa Boletini, Shote Galica dhe Azem Galic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.850Z

ODIHR: Nesër vlerësimin për zgjedhjet

Drejtori i ODIHR, për Shqipërinë, Janes Lanarcic ka vizituar qendrat e votimit në shkollën "Hasan Prishtina", në Tiranë ku ka inspektuar procesin e votimit. Ai ka deklaruar se këto zgjedhje janë shumë te rëndësishme për Shqipërinë. Në lidhje me procesin e votimit, Lanarcic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.847Z

ODIHR/ Lanarcic: Herët për të vlerësuar procesin zgjedhor

Drejtori i ODIHR, për Shqipërinë, Janes Lanarcic ka vizituar qendrat e votimit në shkollën "Hasan Prishtina", në Tiranë ku ka inspektuar procesin e votimit. Ai ka deklaruar se këto zgjedhje janë shumë te rëndësishme për Shqipërinë. Në lidhje me procesin e votimit, Lanarcic është sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.899Z

E merr uji degën e gazetarisë në UP (FOTO)

Para pak çastesh, ka shpërthyer një nga gypat e radiatorëve në njërën prej sallave ku mbahen ligjëratat në Fakultetin Filologjik të UP-së. Sipas informacioneve që disa studentë ia kanë dërguar Indeksonline, fjala ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.272Z

Zgjedhen prorektorët e UP-së

Përmes një njoftimi për media Universiteti i Prishtinës ka bërë të ditur se në mbledhjen e Këshillit Drejtues të UP-së të mbajtur sot pasdite, anëtarët e këtij këshilli zgjedhur katër prorektorët e ri. Kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.914Z

Krasniqi: Urime për UNESCO, ngushëllime për Universitetin

Jakup Krasniqi u ka shprehur urimet e tija për UNESCO dhe "ngushëllimet" për shkarkimin e rektorit Zejnullahu. "Urime pranimi në UNESCO! Janë vlerat tona kulturore, toleranca dhe vendosmëria për të mbrojtur vlerat e trashëgimisë kulturore, ato që t'i hapen rrugët e pranimit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.688Z

Ja lista e atyre që kanë fituar bursa në UP

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka publikuar listat e përfituesve të bursave universitare për vitin akademik 2014/2015 për të gjitha njësitë akademike. Lista përfundimtare është publikuar pasi Komisioni për ndarjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama