Rezultate te kerkimit per termin: +Hasan +Prishtina

Total: 1085
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.217Z

Universiteti i Prishtinës merr emrin “Hasan Prishtina”

29-09-2012 / Gazeta 55 Bordi drejtues i Universitetit të Prishtinës, në mbledhjen e së premtes, ka marrë vendim që Universiteti i Prishtinës do të quhet “Universiteti Hasan Prishtina”. Vendimi i Bordit është marrë me propozim t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.906Z

Sulmoi Ismail Qemalin, Hasan Prishtina i kërkoi dyluftim deputetit turko-arab

Në Përvjetorin e 106-të të Pavarësisë, vëmendja është zhvendosur tek figurat që shkruan historinë e Shqipërisë dhe i qëndruan përkrah Ismail Qemalit, për të siguruar shkëputjen nga Perandoria Osmane në vitin 1912. Dhe një nga figurat më të shquara të kësaj epoke ka qenë pady

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.000Z

Një shkollë e madhe për nxënësit e "Hasan Prishtina"-s

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, ka përuruar dje shkollën e rikonstruktuar, "Hasan Prishtina", e cila i kushtoi bashkisë 748 mijë euro. Ai u shpreh se "është kënaqësi të shohim të kurorëzuar një përpjekje të përbashkët për rindërtimin me themel të shkollës ‘Hasan Prisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.376Z

Perurohet monumenti kushtuar patriotit luftetarit dhe demokratit Hasan Prishtina

Është përuruar sot përmes një ceremonie të veçantë busti i Hasan Prishtinës. Në këtë ceremoni ishin të pranishëm personalitete të lartë të vendit dhe Kosovës. Në fjalën e mbajtur gjatë kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.432Z

Shqipëria nderon patriotin Hasan Prishtina

​Sot në Tiranë në një ceremoni solemne do të dekorohet patrioti Hasan Prishtina. Me ftesë të Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, në këtë cermoni do të marr pjesë edhe kryetari i Kuvendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.221Z

Perfundon numerimi ne KZAZ-ne te Hasan Prishtina

Pas bllokimeve te vazhdueshme te numerimit te votave ne KZAZ-ne e vendosur ne shkollen “Hasan Prishtina” ne Tirane, kane dale edhe rezultatet zyrtare. Keshtu pas numerimit te plote te votave, Partia Socialiste ka marre me shume vota, duke lene pas PD-ne dhe LSI-ne. Procesi i n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

William Walker nderohet me çmimin Hasan Prishtina

Çmimi Hasan Prishtina do ti jepet diplomatit e humanistit amerikan William Walker. Në një ceremoni që u organizua dje në Pejë, me rastin e 20-vjetorit të themelimit, shoqata për kthimin e shqiptarëve të shpërngulur nga trojet e veta këtë viti i dha këtë çmim Walkerit. Ky humanis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama