Rezultate te kerkimit per termin: +Hasan +Prishtina

Total: 1085
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.432Z

Shqipëria nderon patriotin Hasan Prishtina

​Sot në Tiranë në një ceremoni solemne do të dekorohet patrioti Hasan Prishtina. Me ftesë të Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, në këtë cermoni do të marr pjesë edhe kryetari i Kuvendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.221Z

Perfundon numerimi ne KZAZ-ne te Hasan Prishtina

Pas bllokimeve te vazhdueshme te numerimit te votave ne KZAZ-ne e vendosur ne shkollen “Hasan Prishtina” ne Tirane, kane dale edhe rezultatet zyrtare. Keshtu pas numerimit te plote te votave, Partia Socialiste ka marre me shume vota, duke lene pas PD-ne dhe LSI-ne. Procesi i n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

William Walker nderohet me çmimin Hasan Prishtina

Çmimi Hasan Prishtina do ti jepet diplomatit e humanistit amerikan William Walker. Në një ceremoni që u organizua dje në Pejë, me rastin e 20-vjetorit të themelimit, shoqata për kthimin e shqiptarëve të shpërngulur nga trojet e veta këtë viti i dha këtë çmim Walkerit. Ky humanis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.903Z

Bashkia, përfundon rikonstruksioni i shkollës “Hasan Prishtina”

Shkolla 9-vjeçare “Hasan Prishtina” është rikonstruktuar në mënyrë të plotë. Kështu, kanë përfunduar punimet dhe është bërë shtesë anësore për të shtuar ambientet e shkollës. Këtë shkollë e frekuentojnë rreth 1200 nxënës dhe objekti ekzistues nuk i plotësonte kushtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.531Z

Rivarrimi i Hasan Prishtines

Familjarët e patritotit dhe ish-kryeministrit Hasan Prishtina, të mbështetur edhe nga një grup intelektualësh nga Kosova, Maqedonia dhe Shqipëria i kanë dërguar një letër presidentit të Republikës, Bujar Nishani, duke i kërkuar rivarro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.167Z

Kujtimet e Hasan Prishtinës

Tue lanë botimin e nji libri ma të plotë për atë herë kur kam me pasë në dorë dokumentat qi përkasin kryengritjes shqiptare të vjetit 1912, të cilat më gjinden në Stambollë e Kosovë; tash për tash, po e shoh të nevojshme vetëm me qitë kët broshurë me qëllim për me ndritsue pj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.055Z

Dokumente mbi Hasan Prishtinën

“Veprimtaria atdhetare e Hasan Prishtinës (Dokumente)” titullohet libri më i ri që i kushtohet kësaj figure e që u promovua të dielën në Shkup.Të dielën, në Qendrën Kulturore Informative në Shkup, u promovua libri me dokumente “Veprimtaria atdhetare e Hasan Prishtinës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama