Rezultate te kerkimit per termin: +Hashim +Tha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.749Z

Thaçi takon zëvendëspresidentin amerikan Biden

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, po qëndron për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në kuadër të kësaj vizite në Washington, sipas njoftimit të Kryeministrisë,Thaç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.002Z

Thaçi: Beogradi mos ta mbajë pengë rajonin

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga Beogradi, që mos të mbajë pengë rajonin, por të nënshkruaj marrëveshjen me Prishtinën në Bruksel, në mënyrë që edhe qytetarët e Serbisë të integrohen.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.402Z

Thaçi kërkon përkrahje nga Holanda

Zëvendëskryeministri, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, ka takuar ministrin e Jashtëm të Holandës, Bert Koenders, me të cilin bisedoi për zhvillimet në Kosovë dhe në rajon si dhe shqyrtuan mundë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.831Z

Prizren, Thaçi: Kosova, vend i mundësive të mëdha

PRISHTINË-Kosova është vend i mundësive të mëdha për të gjithë qytetarët e saj, tha sot kryeministri Hashim Thaçi në qytetetin e Prizrenit, ku ka folur për arritjet brenda 15 vitesh nga një vend i okupuar në shtet më s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.202Z

​Mustafa e Thaçi të hënën te Presidentja, ftesë edhe për Opozitën

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka nisur ftesat në drejtim të krerëve të Qeverisë për të diskutuar kështu daljen nga kjo krizë politike që ka përfshirë vendin. Ftesën tashmë e ka marrë edhe kryeministri Isa Mustafa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.349Z

Përse Berisha përdori tunelin dhe Thaçin për fushatëNga Rildo NgjelaKryeministri shqiptar, Sali Berisha, dhe ai kosovar, Hashim Thaçi, inauguruan hapje

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Përse Berisha përdori tunelin dhe Thaçin për fushatëNga Rildo NgjelaKryeministri shqiptar, Sali Berisha, dhe ai kosovar, Hashim Thaçi, inauguruan hapjen e tunelit të Kalimashit, më i kushtueshmi d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.450Z

Thaçi- Ish-diplomatit norvegjez: Sot Kosova është një botë tjetër

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, ka takuar ish-diplomatin norvegjez Knut Vollebek, me të cilin ka rikujtuar bashkëpunimin e ngushtë mes Kosovës dhe Norvegjisë dhe një foto me të Thaçi e ka postuar në Faceb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama