Rezultate te kerkimit per termin: +Hashim +Thaci

Total: 4911
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.314Z

Thaci ben gati ndryshimet ne qeveri

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, pergatit ndryshimet ne kabinetin e tij qeveritar, menjehere pas perfundimit te plote te procesit elektoral per zgjedhjet vendore. Ndryshimet e shumeperfolura ne qeverine e Kosoves mund te presin permbylljen e plote te procesit te zgjedhjeve komunale,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.249Z

Thaci Bllokadave serbe po u vjen fundi

Kryeministri kosovar, Hashim Thaci ka deklaruar se bllokadave serbe në veri të Kosovës po u vjen fundit. Në një intervistë për VOA, Thaci ka paralajmëruar kundërveprime të qeverisë së Prishtinës në bashkëpunim m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.157Z

Thaci premton vizat dhe NATO

Kryeministri Thaci premtoi se ne rast te rimandatimit brenda 15 muajve te pare te qeverisjes Kosova do te perfshihet ne procesin e liberalizimit te vizave dhe brenda 4 viteve Kosova do ta shohe veten e anetaresuar ne NATO. Ne vazhdim te intervistes se tij ne Top Show kryeministri i Kosove

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.118Z

Thaci fton Tadic: Te takohemi ne Prishtine

Kryeministri i Republikes se Kosoves, Hashim Thaci, ka drejtuar nje ftese publike ndaj kryetarit te shtetit serb, duke i ofruar atij nje takim ne Prishtine. “E ftoj Presidentin serb, Boris Tadic, per nje takim ne zyren time ne Prishtine, pasi eshte koha t’i shtrengojme duart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.856Z

Vizat Thaci kunder kushteve te BE-se

brbrNe nje kohe kur marreveshja e demarkacionit me malin e zi duket jashte axhendes se kuvendit per shkak te mungeses se shumices per ta votuar presidenti i Kosoves Hashim Thaci e ka cilesuar ate si nje kusht artificial te unionit ne kembim te liberalizimit te vizave Duke folur per mediat ne Kosove

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.509Z

Thaci Ka marre fund endrra e Serbise per ndarje

Kacanik Me 25 korrik eshte varrosur njehere e pergjithmone endrra e Beogradit per ta ndare Republiken e Kosoves ka deklaruar kreu i qeverise se vendit dhe i PDK-se Hashim Thaci dje ne Kacanik ne aktivitetin e organizuar me rastin e shenimit te 12-vjetorit te themelimit te Deges se PDK-se ne kete qy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.680Z

Thaci: Ndarja e Kosoves, ide e marre e Tadic

Ideja e presidentit serb Boris Tadic per ndarjen e Kosoves eshte e marre. Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci, ne nje deklarate ekskluzive per Top Channel eshte treguar i ashper ne lidhje me opsionin qe presidenti serb ka hedhur ne publik ditet fundit. “Eshte nje ide e marre e Tadic per ndar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama