Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhi +Zeka

Meta: total 166 / total_found 166 / time 0.000 / keyword[0] haxhi / docs[0] 5048 / hits[0] 8575 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
Gjendje emergjente nga reshjet në Pejë, mbyllen të gjitha shkollat
  • 2016-03-07

Gjendje emergjente nga reshjet në Pejë, mbyllen të gjitha shkollat

Reshjet e shiut kanë bërë që shumë rrugë dhe lagje kryesore të Pejës të vërshohen nga uji dhe të bllokohen për një kohë të pacaktuar. Sheshi kryesor i Pejës, lagjia Dardania, Haxhi Zeka dhe lagjia Fidanishtë janë pikat më kritike që shiu ka vërshuar. Kjo ka bërë që kryetari i

Flet asambleisti i LDK-së në Pejë, që u ther me thikë (Video)
  • 2016-03-01

Flet asambleisti i LDK-së në Pejë, që u ther me thikë (Video)

Midis qytetit e në pikë të ditës, në sheshin Haxhi Zeka në Pejë, Milazim Shala u ther me thikë, të hënën. Por, këshilltari komunal nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, po mohon se i di arsyet e sulmit ndaj tij, edhe pse dorasin e njeh me emër dhe mbiemër. Menjëherë pas sul

Ja çfarë thotë asamblisti i LDK-së në Pejë, që u therr më thikë (Video)
  • 2016-02-29

Ja çfarë thotë asamblisti i LDK-së në Pejë, që u therr më thikë (Video)

Midis qytetit e në pikë të ditës. Pikërisht këtu në sheshin Haxhi Zeka në Pejë, Milazim Shala u ther me thikë, të hënën. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Por, këshilltari komunal nga radhët e Lidhjes Demok

Haxhi Gashi zgjedhet dekan i Fakultetit Juridik
  • 2016-02-02

Haxhi Gashi zgjedhet dekan i Fakultetit Juridik

Haxhi Gashi është zgjedhur dekan i Fakultetit Juridik, derisa nuk kishte kundërkandidat raporton Indeksonline. Ai ishte ushtrues detyre i këtij fakulteti. Sipas të dhënave biografike profesor Gashi ka kryer studimet brenda dhe jashtë venditi, ka magjistruar në

No Pic available
  • 2016-01-24

Kujtohet 117 vjetori i Lidhjes së Pejës

Me rastin e 117 vjetorit të Lidhjes së Pejës, Kuvendi të cilin e udhëhoqi patrioti dhe intelektuali Haxhi Zeka ku pjesëmarrësit dhanë Besën që të punojnë për mbrojtjen e gjitha trevave shqiptare që në atë kohë ishin cak i sulmeve nga vendet fqinjë si Serbia dhe Mali i Zi, z

Vetëvendosje: Komuna la të mbyllur mullirin e Haxhi Zekës në 117 vjetorin e Lidhjes së Pejës (Foto)
  • 2016-01-23

Vetëvendosje: Komuna la të mbyllur mullirin e Haxhi Zekës në 117 vjetorin e Lidhjes së Pejës (Foto)

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Pejë, reagojnë ndaj institucioneve komunale, të cilat në ditën e shënimit të 117 vjetorit të Lidhjes së Pejës, kanë lënë të mbyllur mullirin që mban emrin e patriotit

Dallaveret me nostrifikimin e diplomave në “Haxhi Zeka”, rasti i Bashkim Rrahmanajt (Dok)
  • 2016-01-12

Dallaveret me nostrifikimin e diplomave në “Haxhi Zeka”, rasti i Bashkim Rrahmanajt (Dok)

Bashkim Rrahmanaj ka filluar të punojë si profesor në Universitetin e Pejës “Haxhi Zeka” pa ju verifikuar grada shkencore e fituar në Angli. Indeksonline posedon vendimin e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë me të cilin anul