Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhinasto

Total: 6584
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.143Z

Haxhinasto inspekton tunelin e Kalimashit

Apeli Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, ka inspektuar nga afër situatën e krijuar në Rrugën e Kombit, si pasojë e reshjeve të dendura të dëborës që janë regjistruar gjatë orëve e fundit. Ministri theksoi se, pavarësisht reshjeve të dëborës, rruga ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.408Z

Haxhinasto-Armitage: Mbështetje për energjinë

Haxhinasto e Armitage Mbështetje për një sërë sektorësh, dhe në veçanti për atë energjetik, ka garantuar drejtoresha e Bankës Botërore për Europën Juglindore, Jane Armitage, në takimin e saj me ministrin e Ekonomisë, Edmond Haxhinasto. Ky i fundit priti përfaqësuesen e BB-së dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.845Z

Zhvillimet politike, Haxhinasto pret Wollfarth

TIRANE- Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto dhe ambasadori i OSBE-së Eugen Ëollfarth kanë biseduar sot lidhur me zhvillimet politike në Shqipëri. Diskutimi mes Haxhinastos dhe Ëollfarth është përqënduar tek reforma zgjedhore, ku ministri i Jashtëm ka vën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.343Z

Haxhinasto ne Singapor

E merkure 07 Mars 2012 1743 Edmond HaxhinastoSingapori do te rikonsideroje qendrimin per pavaresine e Kosoves. Garancia i eshte dhene ministrit tone te Jashtem Edmond Haxhinasto gjate takimit qe pati ne Singapor me homologun e tij Shanmugam. Gjate takimit Haxhinasto e njohu kryediplomatin e S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.465Z

Haxhinasto vizite ne Brunei

E enjte 08 Mars 2012 1750 Ministri i Jashtem Edmond HaxhinastoMinistri i Jashtem Edmond Haxhinasto ka vijuar lobimin per njohjen e Kosoves gjate vizites se tij ne Brunei ne kuader te turit ne Azine Juglindore. Ne takimin qe pati me sulltanin e Bruneit Haxhinasto i kerkoi atij qe ky vend te ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.119Z

Haxhinasto Spanja te njohe Kosoven

Ne takimin me ambasadorin spanjoll ministri i Jashtem Edmond Haxhinasto pasi vleresoi bashkepunimin dhe mbeshtetjen e Spanjes per liberalizimin e vizave dhe integrimin evropian te Shqiperise i kerkoi ambasadorit Montobbio qe Spanja te rivleresoje qendrimin e saj per njohjen e pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.672Z

Haxhinasto Ligji eshte mbi gjithcka

Deklarata Vendimi per Meten Zv/kryeministri i vendit njeheresh ministri i Puneve te Jashtme Edmond Haxhinasto deklaroi se vendimi i Gjykates se Larte per pafajesine e kreut te LSI-se Ilir Meta tregoi se ligji eshte mbi gjithcka. I pyetur nga mediat Haxhinasto e cilesoi ceshtjen si nje afere mbi nje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama