Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhinasto

Total: 6584
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.465Z

Haxhinasto vizite ne Brunei

E enjte 08 Mars 2012 1750 Ministri i Jashtem Edmond HaxhinastoMinistri i Jashtem Edmond Haxhinasto ka vijuar lobimin per njohjen e Kosoves gjate vizites se tij ne Brunei ne kuader te turit ne Azine Juglindore. Ne takimin qe pati me sulltanin e Bruneit Haxhinasto i kerkoi atij qe ky vend te ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.119Z

Haxhinasto Spanja te njohe Kosoven

Ne takimin me ambasadorin spanjoll ministri i Jashtem Edmond Haxhinasto pasi vleresoi bashkepunimin dhe mbeshtetjen e Spanjes per liberalizimin e vizave dhe integrimin evropian te Shqiperise i kerkoi ambasadorit Montobbio qe Spanja te rivleresoje qendrimin e saj per njohjen e pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.672Z

Haxhinasto Ligji eshte mbi gjithcka

Deklarata Vendimi per Meten Zv/kryeministri i vendit njeheresh ministri i Puneve te Jashtme Edmond Haxhinasto deklaroi se vendimi i Gjykates se Larte per pafajesine e kreut te LSI-se Ilir Meta tregoi se ligji eshte mbi gjithcka. I pyetur nga mediat Haxhinasto e cilesoi ceshtjen si nje afere mbi nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.505Z

Haxhinasto ne Libi

Shefi i diplomacisë shqiptare, Edmond Haxhinasto ndodhet për një vizitë zyrtare në Tripoli, ku u takua me Kryetarin e Këshillit Kombëtar të Tranzicionit dhe me Ministrin e Jashtëm Libian. Kjo është vizita e parë e një zyrtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.667Z

Haxhinasto-Hoxhaj:Kundër veprimeve ekstremiste

TIRANË-Nuk mbështesim asnjë veprim ekstremist në Kosovë, që synon bllokimin e doganave, pikëve kufitare etj, pasi kjo nuk është fryma evropiane për të zgjidhur problemet. Keshtu eshte shprehur sot ministri i Jashtem, Edmond Haxhinasto, gjate konferences se perbashket per shtyp me homologu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.844Z

Haxhinasto uron presidenten e Kosovës

Tiranë, 7 prill, NOA – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme z. Haxhinasto përshëndeti sot zgjedhjen e presidentes së re të Kosovës, Atifete Jahjaga. Unë dëshiroj të përshëndes zgjedhjen e presidentes së re të Kosovës, znj Atifete Jahjaga dhe t’i uroj as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.962Z

Haxhinasto marreveshje per TAP

Haxhinasto marreveshje per TAP E marte 15 Janar 2013 1346 p styletext-align justify p Haxhinasto marreveshje per TAPMinistria e Ekonomise ka firmosur marreveshje bashkepunimi me nje kompani zvicerane per furnizimin me gaz Kjo marreveshje me kompanine  Axpo Tranding Ag  behet ne kuader

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama