Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhinasto

Total: 6584
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.263Z

Haxhinasto: Forconi kontrollin ndaj shoferëve

Informaliteti Ministri i Transportit, Edmond Haxhinasto, ka zhvilluar një takim me inspektorët e kontrollit në rrugë, që merren me zbatimin e planit antiinformalitet në transportin rrugor. Ministri Haxhinasto e quajti shërbimin e kontrollit të domosdoshëm për realizimin e objektivave që k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.148Z

Reforma zgjedhore, takim Haxhinasto-Volfart

TIRANE- Reformat integruese e ne menyre te vecante mbyllja ne kohe e reformes zgjedhore kane qene ne qender ta takimit te sotem mes zv.Kryeministrit dhe Ministrit te Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto me kreun e Pranisë së OSBE në Shqipëri, Ambasadorin Eugen Volfart. “Në veçanti ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.865Z

Haxhinasto Dhuna e papranueshme

Ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto ka deklaruar se demonstrata e opozitës duhet të jetë paqësore dhe e distancuar nga dhuna. Në një prononcim për mediat pas një takimi zyrtar, Haxhinasto i është referuar edhe qëndrimit t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.143Z

Haxhinasto inspekton tunelin e Kalimashit

Apeli Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, ka inspektuar nga afër situatën e krijuar në Rrugën e Kombit, si pasojë e reshjeve të dendura të dëborës që janë regjistruar gjatë orëve e fundit. Ministri theksoi se, pavarësisht reshjeve të dëborës, rruga ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.408Z

Haxhinasto-Armitage: Mbështetje për energjinë

Haxhinasto e Armitage Mbështetje për një sërë sektorësh, dhe në veçanti për atë energjetik, ka garantuar drejtoresha e Bankës Botërore për Europën Juglindore, Jane Armitage, në takimin e saj me ministrin e Ekonomisë, Edmond Haxhinasto. Ky i fundit priti përfaqësuesen e BB-së dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.845Z

Zhvillimet politike, Haxhinasto pret Wollfarth

TIRANE- Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto dhe ambasadori i OSBE-së Eugen Ëollfarth kanë biseduar sot lidhur me zhvillimet politike në Shqipëri. Diskutimi mes Haxhinastos dhe Ëollfarth është përqënduar tek reforma zgjedhore, ku ministri i Jashtëm ka vën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.343Z

Haxhinasto ne Singapor

E merkure 07 Mars 2012 1743 Edmond HaxhinastoSingapori do te rikonsideroje qendrimin per pavaresine e Kosoves. Garancia i eshte dhene ministrit tone te Jashtem Edmond Haxhinasto gjate takimit qe pati ne Singapor me homologun e tij Shanmugam. Gjate takimit Haxhinasto e njohu kryediplomatin e S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama