Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhinasto

Total: 6584
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.995Z

Haxhinasto OSBE-ODIHR: Zgjedhje të lira

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto, priti në MPJ kreun e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR-it, Jonathan McNaught Stonestreet, i cili, në krye të një grupi ekspertësh, me ftesë të qeveris&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.925Z

Haxhinasto takime intensive me ambasadoret

Ministri i Puneve te Jashtme z. Edmond Haxhinasto priti dje ne takime te vecanta ambasadorin e Republikes se Turqise z. Hasan Aan ambasadorin e Holandes z. Henk van den Dool ambasadorin e Danimarkes z. Karsten Ankjaer Jensen ambasadorin e Hungarise z. Sandor Molnari ambasadorin e F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.359Z

Haxhinasto takon Merkel. Samiti i Parisit, angazhim i BE-së për Ballkanin

Vizita Ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, ka zhvilluar një takim të shkurtër me Kancelaren gjermane, Angela Merkel, gjatë vizitës së tij në Gjermani. Ky takim ishte fokusuar në procesin e Berlinit dhe impaktin e tij për Shqipërinë. Kancelarja Merkel theksoi se Samiti i Parisit i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.735Z

Haxhinasto Opozita te kotribuoje per 8 majin

Zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm Edmond Haxhinasto i kërkon opozitës të japë kontributin e saj për të bërë të mundur që zgjedhjet vendore të 8 majit te jenë të lira dhe të ndershme. Në takimin me mis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.859Z

Haxhinasto: SHISH, shërbim për forcimin e shtetit dhe mirëqenien e qytetarëve

15-12-2012 / Gazeta 55 Zëvendëskryeministri Edmond Haxhinasto Zëvendëskryeministri dhe ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Edmond Haxhinasto mori pjesë dje në ceremoninë e organizuar me rastin e 100-vjetorit të themelimit t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.050Z

Haxhinasto Shqiperia perkrah vendimin e OKB-se per nderhyrje ne Libi

Edmond Haxhinasto Londer 29 mars 2011 NOA- Shqiperia i bashkohet komunitetit nderkombetar ne vendosmerine per te zbatuar Rezolutat e Keshillit te Sigurimit te OKB-se mbi Libine. Ky ka qene thelbi i fjales se mbajtur diten e sotme ne Konferencen per Libine nga ana e Zevendeskryeministrit dhe Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.347Z

Haxhinasto: SHBA dënojnë bojkotin parlamentar, politika bëhet në institucione

Ministri i Jashtëm shqiptar, Edmond Haxhinasto, tha dje se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dënojnë çdo bojkotim të Parlamentit. I sapokthyer nga një vizitë tre ditore zyrtare në SHBA, ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto, shprehu dhe qëndrimin e SHBA

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama