Rezultate te kerkimit per termin: +Holanda

Total: 5144
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.020Z

Holanda, dritë jeshile për statusin?

Holanda, një prej vendeve skeptike për zgjerimin e Bashkimit Europian, shprehet optimiste për axhendën e reformave të qeverisë shqiptare, megjithatë kërkon rezultate konkrete në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Interesimit të Vizion Plus për qëndrimin e Holandë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.641Z

Holanda favorite për Euro 2012

Robin van Persie beson se Holanda duhet të jetë favorite për të fituar Kampionatin evropian 2012. Tulipanët kanë shfaqur formë të mirë prej kur Bert van Marwijk u emërua selektor pas Euro 2008 dhe janë mposhtur në vetëm një ndeshje zyrtare nën drejtimin e tij të deritashëm, n finale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.024Z

Holanda lamtumirë armë

Holanda përfundon misionin ushtarak në Afganistan pas 4 vitesh, gjatë të cilëve trupat e saj merituan vlerësim për efikasitetin në detyrë. Shefi i ushtrisë, Gjenerali Peter Van Uhm tha se siguria është përmirësuar në provincën Uruzgan gjatë zhvendosjes së trupave holand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.937Z

Vizat edhe Holanda skeptike

Pas opinionit publik te Iniciatives Europiane per Stabilitet ku kritikohe pozicioni i Frances kunder Komisionit Europian per heqje e vizave me Shqiperine brenda afateve te percaktuara edhe Holanda eshte shprehur e rezervuar ne takimin e ambasadoreve te vendeve anetare. Sekretarja e pergji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.184Z

Holanda perkrah Shqiperise

Holanda konfirmon mbështetjen e saj për marrjen e statusit të vendit kandidat të Shqipërisë në BE. Gjatë ceremonisë në nderim të 100-vjetorit të vdekjes së Kolonelit Thomson në Durrës, në të cilën mori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.815Z

Oto: “Holanda ka pesë Adrian Mutu”

Rumania kryeson grupin tonë me 20 pikë, tri më shumë se Holanda e vendit të dytë, por me një ndeshje më pak. Shqipëria ka humbur me të dy kundërshtarët ndeshjet e para: 2-0 më Rumaninë në Tiranë dhe 2-1 me Holandën në Amsterdam. Po kë ekip konsideron më të vështirë për Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.389Z

Holanda, spektakël e kualifikim

Gooool-anda! Me dy fitore: 3-0 kundër Italisë (kampione e botës), në ditën e parë dhe 4-1 kundër Francës (nënkampione), Holanda siguroi një vend në cerekfinalet e Euro 2008. "Tulipanët" prodhuan një tjetër shfaqje spektakolare, një nga më të bukurat e turneut. Katër gola, njëri m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama