Rezultate te kerkimit per termin: +Homazhe

Total: 4267
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:00.381Z

Homazhe per Ibrahim Rugoven

Me rastin e 4-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, drejtues të shtetit dhe të partive politike kanë bërë homazhe tek varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Po ashtu, edhe drejtues të Lidhjes Demokr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.338Z

Vetëm homazhe

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi përsëri nuk hyri në shtëpinë e Jasharajve, teksa bëri homazhe në kompleksin memorial në Prekaz. Murat Jashari, i cili ishte shfaqur kritik për autoritetet e vendit ditë më parë, nuk ka dashur të flasë për raportet e Familjes Jashari me Thaçin. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.325Z

Rektori: Homazhe në Universitet. Shoqëria, serioze

ELBASAN-Universiteti i Elbasanit do të zhvillojë një ceremoni zyrtare homazhesh për viktimat e tragjedisë së Himarës në orën 15.30. Kështu ka njoftuar gjatë një deklarate për mediat, Rektori i Universitetit Aleksandër Xhuvani të Elbasanit, Liman Varoshi duke folur për tragjedinë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.728Z

Homazhe për Zahir Pajazitin

Nga Express më 31 janar 2011 në ora 12:21 Në 14-vjetorin e rënies së dëshmorëve të kombit Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu, një delegacion i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë homazhe pranë shtatores së dëshmorit Zahir Pajaziti. Nënkryetari i AAK-së,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.782Z

Mustafa, homazhe në Rezallë

Kryeministri Isa Mustafa, ka bërë homazhe pranë 28 mbetjeve mortore të viktimave që u rivarrosën në fshatin Rezallë të Skenderajt. Kryeministri këtë njoftim e bëri përmes rrjetit social, Facebook. Sot bëmë homazhe në R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.988Z

Homazhe tek varri i komandantit Adem Jashari

Nga Express më 17 shkurt 2011 në ora 10:51 Për nder të trevjetorit të Pavarësisë së Kosovës, qytetarë të shumë dhe përfaqësues të institucioneve të Kosovës kanë filluar që të bëjnë homazhe pranë varrit të Komandantit Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari dhe familjes Jashar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.847Z

Homazhe tek varri i ish presidentit Rugova

Drejtues të institucioneve dhe përfaqësues të partive politike, mëngjesin e djeshëm kanë zhvilluar homazhe te varri i ish presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ata vlerësuan lartë kontributin e tij për shtet-formimin e Kosovës. Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, tha se ish president

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama