Rezultate te kerkimit per termin: +Homazhe

Total: 4267
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.988Z

Homazhe tek varri i komandantit Adem Jashari

Nga Express më 17 shkurt 2011 në ora 10:51 Për nder të trevjetorit të Pavarësisë së Kosovës, qytetarë të shumë dhe përfaqësues të institucioneve të Kosovës kanë filluar që të bëjnë homazhe pranë varrit të Komandantit Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari dhe familjes Jashar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.847Z

Homazhe tek varri i ish presidentit Rugova

Drejtues të institucioneve dhe përfaqësues të partive politike, mëngjesin e djeshëm kanë zhvilluar homazhe te varri i ish presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ata vlerësuan lartë kontributin e tij për shtet-formimin e Kosovës. Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, tha se ish president

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.421Z

Deputetët e PS, homazhe për Lekë çukajn

Deputetë të Partisë Socialiste kanë zhvilluar sot homazhe në familjen ish-deputetit të PS-së, Lekë çukaj në Shkodër. Gramoz Ruçi, Arben Malaj dhe Ermelinda Meksi kanë zhvilluar homazhe dhe kanë vlerësuar lart figurën e ish-deputetit çukaj. Lekë çukaj humbi jetën dy ditë më pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.159Z

Tiranë, homazhe tek ambasada polake

Ambasada e Polonisë në Tiranë ishte e hapur për homazhe. Një foto e presidentit të ndjerë dhe zonjës së parë, që humbën jetën në aksidentin tragjik, si edhe Libri i Zisë, ku cdokush mund të linte një shënim. Në ambasadë u paraqitën zyrtarë të lartë dhe përfaqësu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.278Z

Ceremonia, përcillet me homazhe Sabri Godo

TIRANE- Ceremonia per nder te politikanit dhe presidentit te Republikaneve Sabri Godo, ndare nga jeta nje dite me pare, ne moshen 82 vjecare pas nje semundjeje te rende ne mushkeri ka nisur ne mesdite ne Kuvendin e Shqiperise. Politikane te majte e te djathe, kreu i shtetit, kryeministri i vendit, S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.786Z

5 maji, Rama homazhe në Varrezat e Dëshmorëve

TIRANË- Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka bërë sot homazhe në varrezat e Dëshm,orëve në nderim të ditës së tyre, 5 majit. Shoqëruar nga deputetë të tjerë të PS-së, Rama ka bërë homazhe para monumentit Nënë Shqipëri. Lavdi heronjve dhe dëshmorëve të këtij vendi të gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.578Z

Homazhe per Llazi Serbon

Ne hollin e Teatrit te Korces jane mbajtur homazhe ne nderim te figures se artistit te merituar Llazi Serbo qe u nda nga jeta papritur duke u vetvrare me nje arme gjahu ne banesen e tij ku jetonte i vetem. Aktori Llazi Serbo eshte percjelle me nderime nga dhjetra kolege artiste te sken

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama