Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Meta: total 1000 / total_found 4723 / time 0.002 / keyword[0] hoti / docs[0] 4723 / hits[0] 7975 /
KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)
  • 2019-03-11

KQZ u jep mandatin 6 deputetëve të rinj të PD e LSI (EMRAT)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh mesditën e sotme për të bërë zëvendësimin e 6 vendeve të lëna bosh nga deputetët e dorëhequr të PD dhe LSI në Parlament. Sipas rendit të ditës për këtë mbledhje, KQZ i dha mandatin e deputetit Astrit Veliaj, k

Nga Balli te partia e Pensionistëve, ja aleatët që tradhtuan Bashën (EMRAT)
  • 2019-03-10

Nga Balli te partia e Pensionistëve, ja aleatët që tradhtuan Bashën (EMRAT)

Opozita e PD-LSI dhe aleatëve të tjerë të vegjël është zyrtarisht jashtë Parlamentit prej mëse dy javësh, por një fraksion i ri duket se do të formohet në krahun e sfidantëve të Edi Ramës dhe qeverisë së tij. Opozita e re tashmë ka 3 deputetë, si Mylzim Murrizi, Rudina Hajdari dh

No Pic available
  • 2019-03-09

Opozita e re me 10 deputetë, të hënën marrin mandatin 6 kandidatë të tjerë (Emrat)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e hënë zyrtarisht do u japë mandatin edhe gjashtë kandidatëve nga listat vijuese të PD-së dhe LSI-së. Kandidatët që kanë pranuar që të marrin mandatin janë tre nga lista e PD-së dhe tre nga lista e LSI-së duke e çuar në 10 numrin e deputetëve

Vazhdon tradhtia te PD e LSI, 4 kandidatë të tjerë kërkojnë mandatin e deputetit (Emrat)
  • 2019-03-05

Vazhdon tradhtia te PD e LSI, 4 kandidatë të tjerë kërkojnë mandatin e deputetit (Emrat)

Katër kandidatë të tjerë kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ, pasi kërkojnë të marrin mandatin e deputetit. Mësohet se sot kanë dorëzuar formularin Elda Hoti kandidate në Lezhë dhe Ediola Pashaj në Gjirokastër, të dy nga radhët e LSI. Gjithashtu kanë dorëzuar for

Rexhep Hoti provokon përmes poezisë politikën
  • 2019-03-04

Rexhep Hoti provokon përmes poezisë politikën

Autori prezantoi në Tiranë librin e ri Monologu i prijësit Poeti nga Kosova Rexhep Hoti, njëkohësisht Kordinatori Nacional për Kulturës, Arsim dhe Sport në qeverinë e Kosovës ka prezantuar në Qendrën Kulturore FORUM, librin Monologu i prijësit. Në mbrëmjen kushtuar poezisë së Hotit

Ervin Mata flet për vrasjen në ish-Bllok: Ika nga frika, më sulmuan
  • 2019-03-02

Ervin Mata flet për vrasjen në ish-Bllok: Ika nga frika, më sulmuan

Pas 4 muajsh arrati, Ervin Mata u dorëzua sot para autoriteteve. Mësohet se ai ka deklaruar para policisë se nuk ka lidhje me vrasjen e ndodhur dhe se ai nuk ka qëlluar. “U largova se u frikësova, por nuk kam qëlluar. Mua më sulmuan”, ka thënë Mata. Sipas dosjes së Prokuroris

Vrasja në ish-Bllok, si u përfshi burri  i ish-misit
  • 2019-02-04

Vrasja në ish-Bllok, si u përfshi burri  i ish-misit

Ish-Missi shqiptar, Suada Sherifi ka folur për herë të parë pas shpalljes në kërkim të bashkëshortit të saj, si i përfshire në ngjarjen e rende te ndodhur ne ish-bllok. Teksa ka qene e ftuar ne emisionin Thumb në ABC Neës ajo nuk ka lënë pa komentuar edhe ketë pjese për të cilën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama