Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Meta: total 1000 / total_found 4723 / time 0.002 / keyword[0] hoti / docs[0] 4723 / hits[0] 7975 /
No Pic available
  • 2017-06-28

Albin Kurti, politikani më i votuar në Kosovë

Pavarësisht që partia e tij nuk ka dalë e para në këto zgjedhje, lideri më i pëlqyer nga votuesit kosovar, del të jetë Albin Kurti. Nga burime jozyrtare, i nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV) për kryeministër, ka marrë hiç më pak se 136 mijë e 625 vota, për dallim nga lideri i P

No Pic available
  • 2017-06-23

Partitë politike nuk ia japin postin e kryeparlamentarit Listës Serbe

Kërkesa e Listës Serbe që ta marrë postin e kryetarit të Kuvendit me kusht që ta përkrahë formimin e Qeverisë së re, nuk po përkrahet nga drejtuesit e partive kryesore politike në vend si dhe nga analistët. Kjo çështje, siç thonë ata, është e rregulluar me Kushtetutë, e jo me k

KUR SHARTOHET POLITIKA
  • 2017-06-20

KUR SHARTOHET POLITIKA

Fadil LEPAJA Falë zotit, zgjedhjet u kryen, edhe pushimet po vijnë, ndërkohë që votat po numërohen, dhe po mblidhen sikur kokrrat e grurit nëpër arat e fukarasë. Duhet me i mbledhë numrat diqysh, ku janë e ku nuk janë për me e bë qeverinë. Kushtetuesja, njëherë ka fol. E pa qeveri,

No Pic available
  • 2017-06-13

Deputetja kosovare që shkatërron me vota edhe kryetarët e partive

Në Kosovë, sistemi elektoral është i ndryshëm nga ai i Shqipërisë dhe deputetët zgjidhen me lista të hapura. Kjo do të thotë se kryetarët e Partive shpesh nuk i shmangin dot kandidatët për deputetë. Rasti më i veçantë është ai i deputetes së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjo

No Pic available
  • 2017-06-07

Incidentet në mes serbëve në veri kanë motive politike

Retorika e ashpër dhe me akuza të ndërsjella ndërmjet subjekteve politike serbe që garojnë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të Kosovës më 11 qershor, e veçanërisht ndërmjet Listës Serbe dhe Partisë së Serbëve të Kosovës, kanë kulmuar me incidente në komunën veriore të v

No Pic available
  • 2017-06-05

Policia ndalon Aleksandar Jabllanoviç

Policia e Kosovës, ka konfirmuar se ka ndaluar dhe shoqëruar për në stacionin e Leposaviçit, Aleksandar Jabllanoviçin, aktualisht kryetar i Partisë së Serbëve të Kosovës, parti kjo që garon në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Arrestimi i Jabllanoviçit ka pasuar p

No Pic available
  • 2017-05-31

Haradinaj, Hoti dhe Kurti japin premtimet e para zyrtare për Kosovën

Partitë politike në Kosovë kanë nisur sot zyrtarisht fushatën elektorale. Kandidatët për Kryeministër Ramush Haradinaj, Avdulla Hoti dhe Albin Kurti kanë shprehur mesazhet e para ndaj qytetarëve të Kosovës. Ndërkohë Bashkimi Europian do të dërgojë një mision vezhguesish më 11 qers

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama