Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Total: 4715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.439Z

Hoti bën homazhe në Paris

Ministri i Financave, Avdullah Hoti ka bërë homazhe në Paris, për të përkujtuar viktimat që u vranë nga sulmi terrorist që ndodhi me 13 nëntor me ku u vranë 129 persona. Ai nëpërmjet rrjetit social Facebook ka shkruar se ngjarje të tilla nuk duhet të përsëriten kurrë dhe se popull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.720Z

Hoti: Bllokimi i Kuvendit rrezikon marrëveshjet financiare ndërkombëtare

Ministri i Financave Avdullah Hoti ka deklaruar se për shkak të bllokadës në Kuvendin e Kosovës është një kosto që po bartin qytetarët dhe bizneset. Ai ka paralajmëruar se nëse vazhdon ky trend në kuvend, do të rrezikohet perceptimi pozitiv që është krijuar për ekonominë në vend,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.197Z

Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar

Ministri i Financave Avdullah Hoti u takua sot me përfaqësuesit e Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, ku u prit nga kryetari i kësaj shoqate Shaban Kajtazi dhe anëtarë të kësaj shoqate. Gjatë takimit u diskutua për kushtet e pensionistëve në Kosovë, për ofrimin e shërbimeve dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.135Z

Erleta Hoti, kandidate për deputete

TIRANE- Ajo renditet ndër femrat më të njohura në Kosovë, si pasojë e angazhimit disavjeçar në media, si prezantuese, skenariste e producente. Ndërsa në Shqipëri, më shumë sesa për këto potenciale, ajo njihet si ish-gruaja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.476Z

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, kritikohet për shkelje ligji

Zëvendësministri i Ministrisë së Financave, Isni Kilaj, ka adresuar kritika pa kursim ndaj shefit të tij, ministrit Avdullah Hoti, siç shprehet ai, për mosrespektim të dispozitave ligjore. Ai i tha Koha.net se nuk mund të gëlltisë këto shkelje të ministrit Hoti, pavarësisht nga pozita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.390Z

Ministri Hoti shpjegon mosngritjen e pagave

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka shpjeguar mosngritjen e pagave, e cila ishte premtuar nga qeveria e kaluar. Ai ka thënë se nuk mund të shpërndahet diçka që nuk ekziston, duke konfirmuar faktin se nuk ka para për rritjen e pagave prej 25%. "Unë dua ta bëj të qartë se nuk mund të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.624Z

Ministri Hoti në takimet vjetore të BERZH-it në Londër

Ministri i Financave Avdullah Hoti po qëndron për vizitë zyrtare në Britani të Madhe, ku po merr pjesë në takimet vjetore të Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim (BERZH), që do të mbahen më 10 - 13 maj 2016 në Londër të Britanisë së Madhe. Bashkë me ministrin Hoti, ësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama