Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Meta: total 1000 / total_found 4723 / time 0.002 / keyword[0] hoti / docs[0] 4723 / hits[0] 7975 /
No Pic available
  • 2017-05-17

Hoti: Bashkë me AKR dhe Alternativën do ti fitojnë zgjedhjet e 11 qershorit

I kandiduar për kryeministër nga Lidhja Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë pas nënshkrimit të marrëveshjes për koalicion paszgjedhor me AKR-në se ky koalicion vulos fitoren e qendrës se djathtë. Koalicionin LDK-AKR ai e ka quajtur si koalicion të parimeve. Shumë

FESTIVALI I POEZISË SË PABOTUME në Shkodër bashkon poetët e të gjitha trevave
  • 2017-05-17

FESTIVALI I POEZISË SË PABOTUME në Shkodër bashkon poetët e të gjitha trevave

Nga Freskida Miloti U zhvillua edicioni i 9-të i FESTIVALIT TË POEZISË SË PABOTUME në qytetin e Shkodrës, në qytetin e poetëve të shquar të letërsisë shqipe. Ky festival vjen i veçantë në çdo edicion të tij dhe me një pjesëmarrje të gjerë edhe jashtë kufijve të Shqipërisë. M

No Pic available
  • 2017-05-16

Zyrtare: Avdullah Hoti, kandidat i LDK-së për kryeministër

Kryeministri i Kosovës, në largim, njëkohësisht kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, tha të martën se pas konsultave me drejtues të partisë është përcaktuar që Avdullah Hoti të jetë kandidati i këtij subjekti për kryeministër në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. LDK hyri n

No Pic available
  • 2017-05-13

Vritet një person në Mitrovicën Veriore, arrestohet një i dyshuar

Një pronar i një objekti hotelier në Lagjen e Boshnjakëve, në Mitrovicën e Veriut, Murat Kuçi, është vrarë të premten rreth orës 22:00, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës Veriore, Besim Hoti. I dyshuari për vr

Kosova dhe Shqipëria në Bienalen Ndërkombëtare të Artit në Venecia
  • 2017-05-12

Kosova dhe Shqipëria në Bienalen Ndërkombëtare të Artit në Venecia

Kosova dhe Shqipëria kanë hapur pavionet e tyre në edicionin e 57-të të Bienales Ndërkombëtare të Artit në Venecia. Delegacione zyrtare nga dy vëndet kanë qënë të pranishëm në ceremonitë e hapjes së dy pavioneve respective, ndërsa nuk ka munguar për ta vizituar këtë event të r

No Pic available
  • 2017-05-05

Kosovë, opozita mocion për rrëzimin e qeverisë në Kuvend

Deputetë të Nismës për Kosovën në orët e mëngjesit kanë dorëzuar në Kuvend mocionin për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës. Mocionin me nënshkrimet e më shumë se 40 deputetëve e kanë dorëzuar Pal Lekaj i AAK-së, Aida Dërguti e VV-së dhe Enver Hoti i Nismës për Kosovën. Enver

No Pic available
  • 2017-04-30

Analistët: Të ridefinohet dialogu Kosovë-Serbi, përpara se të vazhdojë

Njohësit e çështjeve ndërkombëtare dhe analistët politikë, konsiderojnë se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i ndërprerë me anë të një rezolute të Kuvendit të Kosovës deri në lirimin e Ramush Haradinajt nga gjykata franceze, duhet të vazhdojë. Autoritetet e Kosovës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama