Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Meta: total 1000 / total_found 4723 / time 0.002 / keyword[0] hoti / docs[0] 4723 / hits[0] 7975 /
No Pic available
  • 2017-04-18

Padia ndaj Serbisë për gjenocid, mes deklaratave dhe mundësive

Tash e disa vite, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përsëritur deklaratat se Kosova do ta padisë Serbinë për gjenocid të kryer gjatë luftës, në vitin 1998 dhe 1999. Një deklaratë të tillë, ai së fundmi e ka ripërsëritur, përmes rrjetit social Facebook, duke përkujtuar 18 vje

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut
  • 2017-03-31

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut

Avokati i Popullit ka publikuar emrat e juristëve që do të garojnë për institucionet e Vettingut. Institucioni i Avokatit sqaron se listat përmbajnë emrat e kandidatëve që plotësojnë kriteret formale dhe të kandidateve që nuk plotësojnë kriteret formale për institucionet e vlerësimi

No Pic available
  • 2017-03-22

Çfarë ka ndodhur më 22 mars?

238 – Perandoria romake – Gordian i parë dhe biri i tij Gordian II shpallen perandorë; ata qëndrojnë në fron vetëm 1 muaj – ishte viti kur perandoria qeverisej nga 6 perandorë rivalë. Gordianët (babë e bir) udhëhoqën një betejë kundër perandorit Maximinus Thraks , hu

Kadare: Më shumë vëmendje ndaj gjuhës shqipe
  • 2017-03-18

Kadare: Më shumë vëmendje ndaj gjuhës shqipe

Në kuadër të vizitës së zëvendësministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti, në Francë, ku realizoi takime të shumta, vizitoi edhe shkrimtarin e mirënjohur shqiptar me famë ndërkombëtare, Ismail Kadare. Hoti i përcolli autorit të veprave të shumta letrare artistike, Is

Reforma territoriale, Çuçi: Në 3 vite transformuam qeverisjen vendore, decentralizimi, intrumenti i duhur
  • 2017-03-14

Reforma territoriale, Çuçi: Në 3 vite transformuam qeverisjen vendore, decentralizimi, intrumenti i duhur

Zbatimi i reformës së re administrative-territoriale ka kursyer gati 10 milionë dollarë, ka ulur shpenzimet operative me 3 milion dollarë, ndërkohë që janë decentralizuar edhe 5 shërbime. Por ky është vetëm një pjesë e bilancit të kësaj reforme, në vitin e parë të zbatimit të sa

Lejen e ndërtimit të pallatit tek Torra në Durrës e ka dhënë Arqile Gorea. Bylykbashi del keq nga mashtrimi që bëri në TV
  • 2017-02-23

Lejen e ndërtimit të pallatit tek Torra në Durrës e ka dhënë Arqile Gorea. Bylykbashi del keq nga mashtrimi që bëri në TV

Kreu i emëruar i PD së Durrësit, Oerd Bylykbashi ka mashtruar publikisht në një debat televiziv ndërsa është shprehur se leja e ndërtimit të një pallati në Durrës ku përfshihet edhe një mur rrethues që është bërë pjesë e tij është dhënë nga  ish kryebashkiaku Miri Hoti.

No Pic available
  • 2017-02-18

Mustafa takon kongresistët amerikanë, flasin për Ushtrinë dhe demarkacionin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim një delegacion dypartiak të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-ve, i udhëhequr nga kongresisti Peter Roskam, ku ishin të pranishëm edhe kongresisti i rangut më të lartë në Komisionin e Partneritetit të Dhomës për Dem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama