Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Total: 4715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.197Z

Ministri Hoti takohet me përfaqësuesit e pensionistëve kosovar

Ministri i Financave Avdullah Hoti u takua sot me përfaqësuesit e Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, ku u prit nga kryetari i kësaj shoqate Shaban Kajtazi dhe anëtarë të kësaj shoqate. Gjatë takimit u diskutua për kushtet e pensionistëve në Kosovë, për ofrimin e shërbimeve dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.135Z

Erleta Hoti, kandidate për deputete

TIRANE- Ajo renditet ndër femrat më të njohura në Kosovë, si pasojë e angazhimit disavjeçar në media, si prezantuese, skenariste e producente. Ndërsa në Shqipëri, më shumë sesa për këto potenciale, ajo njihet si ish-gruaja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.476Z

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, kritikohet për shkelje ligji

Zëvendësministri i Ministrisë së Financave, Isni Kilaj, ka adresuar kritika pa kursim ndaj shefit të tij, ministrit Avdullah Hoti, siç shprehet ai, për mosrespektim të dispozitave ligjore. Ai i tha Koha.net se nuk mund të gëlltisë këto shkelje të ministrit Hoti, pavarësisht nga pozita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.390Z

Ministri Hoti shpjegon mosngritjen e pagave

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka shpjeguar mosngritjen e pagave, e cila ishte premtuar nga qeveria e kaluar. Ai ka thënë se nuk mund të shpërndahet diçka që nuk ekziston, duke konfirmuar faktin se nuk ka para për rritjen e pagave prej 25%. "Unë dua ta bëj të qartë se nuk mund të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.624Z

Ministri Hoti në takimet vjetore të BERZH-it në Londër

Ministri i Financave Avdullah Hoti po qëndron për vizitë zyrtare në Britani të Madhe, ku po merr pjesë në takimet vjetore të Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim (BERZH), që do të mbahen më 10 - 13 maj 2016 në Londër të Britanisë së Madhe. Bashkë me ministrin Hoti, ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.311Z

Ukshin Hoti donte Zotin që flet shqip

Një libër i botuar së fundmi me letrat e filozofit Ukshin Hoti për fatin e të cilit nuk dihet tash e 15 vjet, zbulon pikëpamjet e tij mbi religjionin duke e përjashtuar atë si faktor ndikues në ekzistencën e kombit shqiptar. Ato janë përmbl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.643Z

Hoti: Shqipëria e Kosova me Ministri Kulture të përbashkët

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Rexhep Hoti tha se përpjekjet e dy vendeve duhej të shkriheshin në një angazhim të vetëm, e kjo nëpërmjet krijimit të një ministrie të përbashkët të kulturës, si një trung institucional. Zëvendësministri i Kulturës,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama