Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Meta: total 1000 / total_found 4723 / time 0.002 / keyword[0] hoti / docs[0] 4723 / hits[0] 7975 /
EMRAT / Organet e Vetting-ut, publikohet lista me 191 kandidatë
  • 2017-02-10

EMRAT / Organet e Vetting-ut, publikohet lista me 191 kandidatë

Avokati i Popullit ka publikuar listën me emrat e qytetarëve, të cilët kanë shprehur interesin për të marrë pjesë në organet e Vetting-ut. Gjithsej do të jenë 191 kandidatë dhe procesi do të bëhet për Per rivlerësimin kalimtar të gjyqtareve dhe prokurorëve në Republikën e Shqip

No Pic available
  • 2017-02-04

Serbët me uniforma të ushtrisë së Serbisë, hynë jashtëligjshëm në veri (Video)

Policia e Kosovës nuk ishte e njoftuar për hyrjen e pjesëtarëve të të ashtuquajturit Airsoft Klub Vukovi në veriun e vendit, gjatë muajit Janar të këtij viti. Hulumtimi I fundit I emisionit Udhëve në RTK, dëshmon se persona me uniforma të Ushtrisë Serbe, kanë kryer stërvitje ushtara

Emrat e 35 familjeve që shpëtuan hebrenjtë gjatë luftës
  • 2017-01-27

Emrat e 35 familjeve që shpëtuan hebrenjtë gjatë luftës

Në ditën botërore të Holokaustit, presidenti i vendit Bujar Nishani ka dekoruar 35 familjet dhe individët shqiptarë të cilët strehuan hebrenjtë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Presidenti i Republikës i akordoi atyre dekoratën Nder i Kombit me motivacionin: Në vlerësim të aktit hero

No Pic available
  • 2017-01-27

Rasti Medikus e lë Kosovën pa Ligjin për transplant të organeve

Kosova nuk ka ligj që rregullon çështjen e transplantimit të organeve. Në Ministrinë e Shëndetësisë thonë se që nga viti 2013, është përgatitur Ligji, i cili më pas është dërguar në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Por, më pastaj, Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ja 19 kandidatët zyrtarë
  • 2017-01-25

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ja 19 kandidatët zyrtarë

Komisioni administrativ i Prokurorisë së Përgjithshme për verifikimin e kritereve për prokurorët që kandidojnë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë ka vlerësuar se të gjithë aplikantët, në total 19, plotësojnë kushtet formale për të kandiduar për pozicionin e anëtarit në kë

No Pic available
  • 2017-01-25

Emrat e 19 kandidatëve për Këshillin e Lartë të Prokurorisë

Publikohen emrat e 19 kandidatëve zyrtarë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Ata janë verifikuar nga Komisioni administrativ i Prokurorisë së Përgjithshme, dhe ky i fundit ka vlerësuar se të gjithë aplikantët, në total 19, plotësojnë kushtet formale për të kandiduar për pozic

No Pic available
  • 2017-01-25

Zbardhen emrat e 19 kandidatëve për Qeverinë e re të Drejtësisë

Zbardhen emrat e 19 kandidatëve zyrtarë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Ata janë verifikuar nga Komisioni administrativ i Prokurorisë së Përgjithshme, dhe ky i fundit ka vlerësuar se të gjithë aplikantët, në total 19, plotësojnë kushtet formale për të kandiduar për pozicio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama