Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Meta: total 1000 / total_found 4723 / time 0.002 / keyword[0] hoti / docs[0] 4723 / hits[0] 7975 /
Qeveria miraton uljen e TVSH-së nga 16 në 8%
  • 2015-03-24

Qeveria miraton uljen e TVSH-së nga 16 në 8%

Qeveria e Kosovës ka miratuar uljen e TVSH-së nga 16% që ishte deri më tani në 8% për produktet elementare bukë, krip, vaj, mbeturina, furnizim me ujë dhe furnizim me energji. Po ashtu do të hiqet TVSH-ja nga linja e prodhimit dhe teknologjia informative. Miratimin e disa projektligjesh Qe

Ja marrëveshjet që u nënshkruan në mes Kosovës dhe Shqipërisë (Foto)
  • 2015-03-23

Ja marrëveshjet që u nënshkruan në mes Kosovës dhe Shqipërisë (Foto)

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë nënshkruar 11 marrëveshjeve shtetërore në fusha të ndryshme bashkëpunimi. Të dy kryeministrat, Mustafa dhe Rama, kanë firmosur marrëveshjet në emër të dy shteteve. Po ashtu A

BBC: Qytetarët kosovarë të zhgënjyer me institucionet
  • 2015-03-22

BBC: Qytetarët kosovarë të zhgënjyer me institucionet

Eksodi masiv i qytetarëve të Kosovës ka zgjuar vëmendjen edhe të mediave më të mëdha botërore. "Jemi 2 milionë zogj në një kafaz duke shpresuar për një jetë më të mirë", ka thënë një i

Serbia e mban veriun e tensionuar për interesa të veta
  • 2015-03-21

Serbia e mban veriun e tensionuar për interesa të veta

Veriun e Kosovës po vazhdon ta mbajë të tensionuar Serbia nëpërmjet serbëve që jetojnë në atë pjesë. Situata e në atë pjesë të vendit, sipas interesit të Serbisë, mund të përkeqësohet në çdo aspekt sa herë t'i duhet Serbisë, e cila vazhdon t'i mbajë të instrumentalizuar se

Komuna, e mbyllur për “Vetëvendosjen”
  • 2015-03-21

Komuna, e mbyllur për “Vetëvendosjen”

Dhjeta shkresa ia kanë dërguar Komunës, por për to gati se kurrë nuk morën përgjigje, andaj drejtues të degës së Lëvizjes "Vetëvendosje" në Gjilan, kanë mbajtur një performancë në qendër të qytetit, ku kanë nxjerrë disa pano, për të treguar shkresat që ia kishin dërguar Komu

Ja sa pare u kthehen nëse ruani kuponët fiskal
  • 2015-03-20

Ja sa pare u kthehen nëse ruani kuponët fiskal

Ministri i Financave Avdullah Hoti në një konferencë për media ka publikuar planin që do t’iu kthehen paret qytetarëve që blejnë dhe ruajnë kuponët fiskal. Ai ka treguar saktësisht se sa para do t’iu kthehen qytetarëve nga ky v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama