Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Total: 4715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.624Z

Ministri Hoti në takimet vjetore të BERZH-it në Londër

Ministri i Financave Avdullah Hoti po qëndron për vizitë zyrtare në Britani të Madhe, ku po merr pjesë në takimet vjetore të Bankës Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim (BERZH), që do të mbahen më 10 - 13 maj 2016 në Londër të Britanisë së Madhe. Bashkë me ministrin Hoti, ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.311Z

Ukshin Hoti donte Zotin që flet shqip

Një libër i botuar së fundmi me letrat e filozofit Ukshin Hoti për fatin e të cilit nuk dihet tash e 15 vjet, zbulon pikëpamjet e tij mbi religjionin duke e përjashtuar atë si faktor ndikues në ekzistencën e kombit shqiptar. Ato janë përmbl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.643Z

Hoti: Shqipëria e Kosova me Ministri Kulture të përbashkët

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Rexhep Hoti tha se përpjekjet e dy vendeve duhej të shkriheshin në një angazhim të vetëm, e kjo nëpërmjet krijimit të një ministrie të përbashkët të kulturës, si një trung institucional. Zëvendësministri i Kulturës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.391Z

Ministri Hoti informon FMN-në për buxhetin

Ministri i Financave, Avdullah Hoti gjatë takimit që ka pasur me përfaqësuesin e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Frank Lajkwik, ka informuar këtë institucion lidhur me buxhetin e Kosovës, si dhe për përkushtimin e kësaj ministrie në zbatimin e rregullës fiskale dhe stabilitetit mak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.476Z

Hoti: Bllokimi i Kuvendit, i ka shtyrë investimet

Qeveria e Kosovës ia lë fajin partive opozitare se me bllokimin e punës së Kuvendit të Kosovës e ka shtyrë implementimin e investimeve dhe projektet e mëdha. Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se bllokimi i punës së Kuvendit është kundër interesave të shtetit dhe qytetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.477Z

Ukshin Hoti: Bëje ose vdis (Video)

Është publikuar një video e një fjalimi të rrallë të Ukshin Hotit, që sipas atyre që e kanë bërë këtë videon, është mbajtur në fshatin Nagavc. Në video shihet Ukshin Hoti duke bashkëbiseduar me njerëz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.090Z

Hoti: Presidenti mashtroi edhe nderkombetaret

Partia Demokratike ka nxjerre serish dje "zbuluar" presidentin Topi me genjeshtren e tij te radhes, se ai bojkotoi aktivitetin e 568-vjetorit te Beselidhjes se Lezhes se nuk iu dha fjala. Deputetja e PD-se, Paulina Hoti, gjate nje deklarate per mediat ka bere te ditur se kreu i shtetit mashtron, sep

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama