Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Total: 4715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.311Z

Ukshin Hoti donte Zotin që flet shqip

Një libër i botuar së fundmi me letrat e filozofit Ukshin Hoti për fatin e të cilit nuk dihet tash e 15 vjet, zbulon pikëpamjet e tij mbi religjionin duke e përjashtuar atë si faktor ndikues në ekzistencën e kombit shqiptar. Ato janë përmbl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.643Z

Hoti: Shqipëria e Kosova me Ministri Kulture të përbashkët

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Rexhep Hoti tha se përpjekjet e dy vendeve duhej të shkriheshin në një angazhim të vetëm, e kjo nëpërmjet krijimit të një ministrie të përbashkët të kulturës, si një trung institucional. Zëvendësministri i Kulturës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.391Z

Ministri Hoti informon FMN-në për buxhetin

Ministri i Financave, Avdullah Hoti gjatë takimit që ka pasur me përfaqësuesin e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Frank Lajkwik, ka informuar këtë institucion lidhur me buxhetin e Kosovës, si dhe për përkushtimin e kësaj ministrie në zbatimin e rregullës fiskale dhe stabilitetit mak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.476Z

Hoti: Bllokimi i Kuvendit, i ka shtyrë investimet

Qeveria e Kosovës ia lë fajin partive opozitare se me bllokimin e punës së Kuvendit të Kosovës e ka shtyrë implementimin e investimeve dhe projektet e mëdha. Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se bllokimi i punës së Kuvendit është kundër interesave të shtetit dhe qytetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.477Z

Ukshin Hoti: Bëje ose vdis (Video)

Është publikuar një video e një fjalimi të rrallë të Ukshin Hotit, që sipas atyre që e kanë bërë këtë videon, është mbajtur në fshatin Nagavc. Në video shihet Ukshin Hoti duke bashkëbiseduar me njerëz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.090Z

Hoti: Presidenti mashtroi edhe nderkombetaret

Partia Demokratike ka nxjerre serish dje "zbuluar" presidentin Topi me genjeshtren e tij te radhes, se ai bojkotoi aktivitetin e 568-vjetorit te Beselidhjes se Lezhes se nuk iu dha fjala. Deputetja e PD-se, Paulina Hoti, gjate nje deklarate per mediat ka bere te ditur se kreu i shtetit mashtron, sep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.579Z

Hoti: Situata në Mitrovicë e qetë

Mitrovicë - Policia e Kosovës nuk e përjashton mundësinë që dy shpërthimet e mbrëmshme në veri të Mitrovicës, të jenë kryer nga i njëjti person. Zëdhënësi i Policës rajonale në Mitrovicë, Besim Hoti, sqaron rrethanat në të cilat kanë ndodhur shpërthimet me një distancë koho

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama