Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Total: 4715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.643Z

Hoti: Shqipëria e Kosova me Ministri Kulture të përbashkët

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Rexhep Hoti tha se përpjekjet e dy vendeve duhej të shkriheshin në një angazhim të vetëm, e kjo nëpërmjet krijimit të një ministrie të përbashkët të kulturës, si një trung institucional. Zëvendësministri i Kulturës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.391Z

Ministri Hoti informon FMN-në për buxhetin

Ministri i Financave, Avdullah Hoti gjatë takimit që ka pasur me përfaqësuesin e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), Frank Lajkwik, ka informuar këtë institucion lidhur me buxhetin e Kosovës, si dhe për përkushtimin e kësaj ministrie në zbatimin e rregullës fiskale dhe stabilitetit mak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.476Z

Hoti: Bllokimi i Kuvendit, i ka shtyrë investimet

Qeveria e Kosovës ia lë fajin partive opozitare se me bllokimin e punës së Kuvendit të Kosovës e ka shtyrë implementimin e investimeve dhe projektet e mëdha. Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se bllokimi i punës së Kuvendit është kundër interesave të shtetit dhe qytetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.477Z

Ukshin Hoti: Bëje ose vdis (Video)

Është publikuar një video e një fjalimi të rrallë të Ukshin Hotit, që sipas atyre që e kanë bërë këtë videon, është mbajtur në fshatin Nagavc. Në video shihet Ukshin Hoti duke bashkëbiseduar me njerëz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.090Z

Hoti: Presidenti mashtroi edhe nderkombetaret

Partia Demokratike ka nxjerre serish dje "zbuluar" presidentin Topi me genjeshtren e tij te radhes, se ai bojkotoi aktivitetin e 568-vjetorit te Beselidhjes se Lezhes se nuk iu dha fjala. Deputetja e PD-se, Paulina Hoti, gjate nje deklarate per mediat ka bere te ditur se kreu i shtetit mashtron, sep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.579Z

Hoti: Situata në Mitrovicë e qetë

Mitrovicë - Policia e Kosovës nuk e përjashton mundësinë që dy shpërthimet e mbrëmshme në veri të Mitrovicës, të jenë kryer nga i njëjti person. Zëdhënësi i Policës rajonale në Mitrovicë, Besim Hoti, sqaron rrethanat në të cilat kanë ndodhur shpërthimet me një distancë koho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.011Z

Artisti Agron Hoti ekspozon 15 piktura ne akrilik

brbrEkspozohen 15 vepra te realizuara me akrilik mbi kanavace nga artisti Agron Hoti Ai vjen per here te pare ne Tirane me tablote abstrakte ndersa me pare ka ekspozuar ne Itali ku edhe jeton prej me shume se 14 vjetesh Kolazhet dekorative dhe plot levizje jane cilesuar nga kuratoret dhe kritiket i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama