Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Meta: total 1000 / total_found 4723 / time 0.002 / keyword[0] hoti / docs[0] 4723 / hits[0] 7975 /
Ismail Kadare ka një porosi të veçantë për Ramush Haradinajn dhe Edi Ramën
  • 2018-05-19

Ismail Kadare ka një porosi të veçantë për Ramush Haradinajn dhe Edi Ramën

Në kuadër të takimeve që ka zhvilluar zëvendësministri Rexhep Hoti në Shqipëri, pati një të tillë edhe me shkrimtarin e njohur Ismail Kadare, me të cilin diskutoi për kulturën dhe arsimin në Kosovë e Shqipëri. Kadare e Hoti biseduan edhe për mundësinë e avancimit të projekteve m

No Pic available
  • 2018-05-17

Ditënetët e librit hapin siparin në Muzeun Historik Kombëtar

Përgjatë katër ditëve Muzeu Historik Kombëtar do të jetë i pushtuar nga librit. Shtëpi Botuese nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia kanë zënë hapësirat e tyre për të sjellë botimet më të fundit, në festën e librit. Janë Ditënetët e librit, organizuar nga KlikEkspoKlik, të cila

No Pic available
  • 2018-05-08

Filarmonia e Kosovës turne në Londër

Kori i Filarmonisë së Kosovës, për herë të parë u prezantua në një turne në Britaninë e Madhe me projektin Kthim në të kaluarën: Një rrugëtim muzikor, ku mbajti tri koncerte. Koncertet u mbajtën me 5 dhe 6 maj në Hasting në bashkëpunim me Korin dhe Orkestrën e Hastingun dhe ndë

KUJT (NUK) I PËRKULET POLITIKA
  • 2018-05-03

KUJT (NUK) I PËRKULET POLITIKA

Nga Fadil LEPAJA Duke e ditur se ne nuk kemi politikë as demokraci autentike, si do të thoshte dikur, Ukshin Hoti, fillova me një pyetje më të lehtë, pra kujt nuk i përkulet politika kosovare. Përgjigja, se kujt i përkulet politika jonë, do të merrte shumë hapësirë. Popujt dhe vendet e

No Pic available
  • 2018-04-28

Liqeni i Shkodrës i mbytur nga plehrat, Klosi tha se u pastrua

Në një nga vendet turistike më të bukura në vend me liqenin më të madh në Ballkan që është zona e Liqenit të Shkodrës ku konstatohen ndotje në nivele alarmante. Disa ditë më parë u ndërmorën aksione masive në Shkodër për pastrimin e zonave turistike në liqene,lumenj e det, po

No Pic available
  • 2018-04-14

Hoti: Kosovë-SHBA, bashkëpunim në fushën bibliotekare

Në kuadër të Javës së Bibliotekës në Kosovë, zëvendës ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, Rexhep Hoti, ka pritur në takim Dr. Robert D. Montoya, Profesor asistent në Universitetin Indiana dhe zëvendësdrejtoreshën e sektorit për marrëdhënie me publikun në Ambas

Hoti: Do botohen letërkëmbimet mes Aleksandër Moisiut dhe të dashurës
  • 2018-04-06

Hoti: Do botohen letërkëmbimet mes Aleksandër Moisiut dhe të dashurës

Zëvendësministri i Kulturës së Kosovës Rexhep Hoti është takuar me shkrimtarin gjerman Rüdiger Schaper, autori i cili ka shkruar biografi për Aleksandër Moisiun, aktorin e madh me famë botërore me origjinë shqiptare, i cili po qëndron këto ditë në Prishtinë. Libri i autorit Schaper

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama