Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Total: 4715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.160Z

Gjyqi ndaj Mziut, shtyhet seanca eparë, akuza për abuzim me tenderët

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE- Shtyhet seanca në dhomën penale të Gjykatës së Tiranës, për kryetarin e Bashkisë së Kamzë, i akuzuar për abuzim me tenderët e rrugëve. Të pandehur së bashku me bashkiakun Mziu janë edhe drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.714Z

Bllokohet policia në Zubin Potok

Policia e Kosovë nuk po mund ta kryej punën e saj në Zubin Potok, pasi që është bllokuar nga protestuesit serbë. Ata kanë bllokuar rrugën që afër stacionit të policisë në këtë Komunë, duke e pamundësuar lë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.117Z

Partneritet publiko privat i domosdoshëm për zhvillimin e vendit

Partneriteti publiko privat (PPP) është një mjet modern i politikave që mundësojnë përmirësimin e infrastrukturës dhe ofrimin e shërbimeve më të mira dhe efikase duke e kursyer buxhetin edhe ashtu të limituar. Hendeku në mes të resurseve buxhetore dhe nevojave për infrastrukturë dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.895Z

Mjekët po e mësojnë gjermanishten për të ikur nga Kosova

Doktori i ri i cili në dhjetor të vitit që shkoi, ka mbaruar Fakultetin e Mjekësisë në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina", Fidaim Meholli, ndonëse pas pak muajsh pret të licencohet për të kryer punën prej doktori, nuk ka ndonjë shpresë se shteti ku ai është shkolluar, do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.311Z

Kosova përfiton 61 milionë euro nga Hungaria për projekte zhvillimore

Kosova dhe Hungaria janë dakorduar për një marrëveshje kornizë në vlerë prej 61 milionë euro, nga e cila do të përfitojë Kosovës për financimin e projekteve të ndryshme për zhvillim. Kjo u bë e ditur gjatë një takimi që ministri i Financave, Avdullah Hoti, zhvilloi të enjten në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.469Z

ShKQSh vijon të japë kontributin saj në proceset e reformës së pushtetit vendor

Kryetari i Shoqatës së Këshillave të Qarqeve të Shqipërisë, Aldrin Dalipi dhe Drejtoresha Ekzekutive Blerina Guga, zhvilluan sot, një takim me këshilltarin e Ministrit të Shtetit për Çështjet Vendore, Enea Hoti. Gjatë takimit u shkëmbye informacion mbi hapat e mëtejshme që po kryen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.515Z

Pas marrëveshjeve, shpërblehet Serbia (Video)

Menjëherë pas arritjes së marrëveshjeve me Kosovën, është paralajmëruar shpërblimi për Serbinë. Fillimin e bisedimeve për anëtarësimin në BE, e ka paralajmëruar komisioneri për zgjerim, Johannes Hahn në Samitin e Vjenës, raporton KTV. "Atmosfera është e tillë që duhet së shpe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama