Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Total: 4715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.311Z

Kosova përfiton 61 milionë euro nga Hungaria për projekte zhvillimore

Kosova dhe Hungaria janë dakorduar për një marrëveshje kornizë në vlerë prej 61 milionë euro, nga e cila do të përfitojë Kosovës për financimin e projekteve të ndryshme për zhvillim. Kjo u bë e ditur gjatë një takimi që ministri i Financave, Avdullah Hoti, zhvilloi të enjten në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.469Z

ShKQSh vijon të japë kontributin saj në proceset e reformës së pushtetit vendor

Kryetari i Shoqatës së Këshillave të Qarqeve të Shqipërisë, Aldrin Dalipi dhe Drejtoresha Ekzekutive Blerina Guga, zhvilluan sot, një takim me këshilltarin e Ministrit të Shtetit për Çështjet Vendore, Enea Hoti. Gjatë takimit u shkëmbye informacion mbi hapat e mëtejshme që po kryen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.515Z

Pas marrëveshjeve, shpërblehet Serbia (Video)

Menjëherë pas arritjes së marrëveshjeve me Kosovën, është paralajmëruar shpërblimi për Serbinë. Fillimin e bisedimeve për anëtarësimin në BE, e ka paralajmëruar komisioneri për zgjerim, Johannes Hahn në Samitin e Vjenës, raporton KTV. "Atmosfera është e tillë që duhet së shpe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.796Z

Krushë: Lufta e gruas për të mbijetuar

Të dala nga një ndër fatkeqësitë më të mëdha të luftës, me familjarët meshkuj të vrarë e të zhdukur, grave të Krushës së Madhe e të Vogël iu desh kohë e gjatë që të rimerrnin veten. Ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.460Z

Besa kundër “Zonjushës” Apolonia

Java e 8-të e Superligës propozon një sfidë shumë intriguese në Kavajë, midis ekipit me mbrojtjen më të mirë në shtatë javët e parë të kampionatit, Besës (1 gol të pësuar) dhe skuadrës me sulmin më të mirë, Apolonisë (13 gola të shënuar). Besa e Apolonia ndajnë vendet 2 e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.679Z

Edhe policet e Kosoves ne Veri

Policët që mbajnë uniformat e Kosovës duken nëpër veriun e Mitrovicës. Në oborrin e qendrës së rajonit të veriut, e cila është formuar pas marrëveshjes Kosovë-Serbi, makinat janë të parkuara dhe duket se nuk ka shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.232Z

Naftë në liqenin e Gaziviodës

Kontrabanda e naftës rrezikon shëndetin e Liqenit të Gazivodës.  Nuk dihet nëse rrjedhja e naftës është bërë me qëllim, apo jo. Nuk dihet kush e ka bërë, apo si. As sasia nuk dihet. Mirëpo, është e sigurt që kj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama