Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Meta: total 1000 / total_found 4723 / time 0.002 / keyword[0] hoti / docs[0] 4723 / hits[0] 7975 /
No Pic available
  • 2017-08-25

Vetëvendosje konfirmon: Po intensifikojmë takimet për harmonizimin e programit me LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje ka konfirmuar se sot në mëngjes, në sallën e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës, deputeti dhe i nominuari për kryeministër i VV-së, Albin Kurti, priti në takim nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Haziri.  Vetëvendosje konfirmon se ata diskut

No Pic available
  • 2017-08-16

Seanca e kuvendit mbahet më 24 gusht

Kryesuesi i takimit konsultativ të partive politike, Adem Mikullovci, ka bërë të ditur se do të thërrasë më 24 gusht vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, ashtu siç kishte propozuar koalicioni PAN. Të gjitha partitë pjesëmarrëse në takimin e sotëm, me përjashtim

No Pic available
  • 2017-08-14

Asgjë e re nga Kosova

Dështoi sërish seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e pesta e organizuar për të zgjedhur kryetarin e ri të Parlamentit dhe nënkryetarët. Në mungesë të koalicionit PAN, kryesuesi i seancës Adem Mikullovci ka ftuar partitë në një takim konsultativ të mëkurën. Ndërkohë, munges

No Pic available
  • 2017-08-12

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, ska marrëveshje për formimin e institucioneve

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit fitues të përbërë nga Partia Demokratike e Kosovë

No Pic available
  • 2017-08-05

Nexhat Daci: PAN të bëjë sakrificë për ti shmangur zgjedhjet

Nexhat Daci është politikani që pasluftës kishte negociuar zhbllokimin e bllokadës politike, pas zgjedhjeve të para parlamentare. Atëherë, LDK si fituese e zgjedhjeve, pas një bllokade, kishte bërë lëshime, duke pranuar që pozitën e Kryeministrit tia japë partisë së dytë, PDKsë.

No Pic available
  • 2017-08-02

Kosova siguron kredi prej 34 milionë euro nga Banka Botërore

Zyrtarë të Qeverisë në largim të Kosovës dhe përfaqësuesit e Bankës Botërore kanë nënshkruar dy marrëveshje për kredi, që kapin shumën prej 34.3 milionë euro. Përmes këtyre kredive synohet realizimi i dy projekteve për sektorin privat. Ministri në largim i Financave, Avdullah Ho

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama