Rezultate te kerkimit per termin: +Hoti

Meta: total 1000 / total_found 4723 / time 0.002 / keyword[0] hoti / docs[0] 4723 / hits[0] 7975 /
No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-07-19

LDK-ja dhe Vetëvendosje, gjithnjë e më afër!

Takimet mes LDK-së e lëvizjes Vetëvendosje duket se i kanë kthjelluar edhe më shumë qëndrimet e të dy taborëve politikë. Ata kanë vendosur të hapin një kaptinë të re që lë pas të gjitha kundërshtimet politike që i kishin në të kaluarën, duke i hapur rrugë bashkëpunimit. Të

No Pic available
  • 2017-07-18

Seanca konstituive në Kosovë, VV akuzon Thaçin për vonesa të qëllimshme

Parlamenti i Kosovës nuk pritet që gjatë kësaj të mbajë seancën kosntituive, ndonëse mediat kishin shkruar që mbledhja do të realizohej ditën e mërkurë. Kjo situatë ka prodhuar pakënaqësi në rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje si dhe LDK-së. Sipas këtyre dy forcave politike, kjo ë

No Pic available
  • 2017-07-10

Vazhdon largimi nga Mali i Zi, tokat shqiptare po mbeten shkret!

Si pasojë e gjendjes së rënduar ekonomike dhe të papunësisë, emigrimi i komunitetit shqiptar nga Mali i Zi po shënon një rritje të theksuar. Dukuria e emigrimit, kohëve të fundit, ka marrë një hov të madh dhe për pasojë shumë vendbanime po mbesin pa banorë. Kështu Plava e Gucia dh

KLEPTOKRACIA, IDEOKRACIA DHE QYTETARI I HUTUAR
  • 2017-07-04

KLEPTOKRACIA, IDEOKRACIA DHE QYTETARI I HUTUAR

Nëse synoni të jeni udhëheqës dhe nuk keni përcjellës, qoftë edhe në rrjetet sociale, ju thjesht keni dalur për shëtitje. Nuk ka udhëheqës pa përcjellës, thonë ekspertët e lidershipit. Jo vetëm kaq. Nëse nuk arrini të bëni që njerëzit të punojnëpër ju pa i detyruar, ju nuk j

No Pic available
  • 2017-07-02

LDK-ja në pozitë të pafavorshme

Ndonëse në zgjedhjet e sivjetme Lidhja Demokratike e Kosovës u rendit e treta për nga përqindja, ky subjekt pritet të ketë rolin kyç për krijimin e institucioneve të vendit. E pikërisht ky fakt e ka vënë këtë parti dhe udhëheqësit e saj në një pozitë të pafavorshme, ngase sipas

No Pic available
  • 2017-07-02

E ardhmja e paqartë e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti Thaçi kërkon vazhdimin e dialogut me Serbinë në nivel presidentësh. Por të nominuarit për kryeministra kanë mendim tjetër: Qëndrimet e Ramush Haradinajt, Albin Kurtit, Avdullah Hotit për zhvillimin e dialogut. Njëra ndër çështjet me të rëndësishme njëkohësisht edhe m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama