Rezultate te kerkimit per termin: +Hoxhaj

Total: 4814
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.504Z

Deklarata Panariti - Hoxhaj

Deklarata Panariti - Hoxhaj E premte 15 Mars 2013 1413 Deklarata Panariti - Hoxhaj p styletext-align justifyMinistri i jashtem Edmond Panariti e ka cilesuar normale qarkoren qe ministria e jashtme u ka nisur te gjitha ambasadave shqiptare ne lidhje me situaten mes qeverise sone dhe kompanise ce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.459Z

Hoxhaj viziton Maqedonine

Ministri i Puneve te Jashtme i Republikes se Kosoves, Enver Hoxhaj, te henen fillon nje vizite zyrtare ne Republiken e Maqedonise. "Gjate qendrimit ne Shkup, ministri Hoxhaj do te zhvilloje takime me udheheqesit e institucioneve te Maqedonise, me perfaqesues te shoqerise civile e te trupit diplomati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.040Z

Hoxhaj: Ndihemi evropianë

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, në një interviste për “The European Circle”, ka folur për, siç është shprehur ai, progresin e vazhdueshëm që po shënohet brenda Kosovës në drejtim të konsolidimit të shtetit.“Nga viti 2008, ne kemi ndërtuar një shtet nga th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.861Z

Dorëhiqet Hoxhaj?!

U desh deklarimi shumë i fuqishëm dhe i precizuar i kryeministrit Thaçi, që gjërat rreth Malit të sqarohen përfundimisht. Një ditë pas skandalit të ministrit Enver Hoxhaj i cili disi me mburrje e tha se njohja nga Mali nuk ka ekzistuar asnjëherë, shefi i tij dhe i ekzekutivit, Hashim Tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.756Z

Hoxhaj priti Giffonin

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në një takim të ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Michael Giffoni. Gjatë takimit, ministri Hoxhaj ka vlerësuar marrëdhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.765Z

Hoxhaj kërkon njohjen nga Fixhi

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj pas qëndrimit në New York, ka vazhduar vizitën e tij disa ditore në shtete të Oqeanisë.Ministri Hoxhaj sot ka qëndruar në Republikën e Ishujve Fixhi, ku ka zhvilluar shumë takime me përfaqësues të këtij shteti. Hoxhaj është pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.116Z

Hoxhaj kërkon njohje nga Tajlanda

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në një vizitë dyditore në Mbretërinë e Tajlandës. Me këtë rast, ministri Hoxhaj ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Tajlandës, Surapong Tovichakchaikul.Në kët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama