Rezultate te kerkimit per termin: +Hoxhaj

Total: 4814
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.857Z

Hoxhaj vizitë zyrtare në Gjermani

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, të dielën do të udhëtojë për vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë, me ftesë të Ministrit gjerman të Punëve të Jashtme, Guido Westerwelle.Të hënën, Ministri Hoxhaj do të takohet me Ministrin Westerwelle, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.668Z

Haxhinasto-Hoxhaj: Jo veprime ekstremiste

TIRANË-Nuk mbështesim asnjë veprim ekstremist në Kosovë, që synon bllokimin e doganave, pikëve kufitare etj, pasi kjo nuk është fryma evropiane për të zgjidhur problemet. Keshtu eshte shprehur sot ministri i Jashtem, Edmond Haxhinasto, gjate konferences se perbashket per shtyp me homologu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.988Z

Hoxhaj merr mbështetjen e Zvicrës

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Enver Hoxhaj dhe presidentja e Zvicrës Michelle Calmy Rey janë pajtuar që të hartohet një kornizë për të ndihmuar zhvillimin ekonomik në Republikën e Kosovës dhe kanë nënshkruar një marrëveshje bilaterale për transportin e njerëzve dhe mallrave.Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.994Z

Hoxhaj: Sllovakia mbështet Kosovën evropiane

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një vizitë në Republikën e Sllovakisë.Gjatë qëndrimit në Bratislavë, mbrëmë, ministri Hoxhaj ka pasur një darkë pune me Miroslav Lajčák, zëvendëskryeministër dhe ministër i Punëve të Jashtm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.256Z

Hoxhaj: Synojmë OKB’në

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në New York Sekretarin e Përgjithshëm të OKB’së, Ban Ki Moon, të cilit ia ka shfaqur synimet e Kosovës për anëtarësim në Kombet e Bashkuara. Faqja zyrtare e Këshillit të Sigurimit prezantoi Hoxhajn si Ministër të Jashtëm të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.335Z

Hoxhaj Serbia te cmontoje strukturat

Ministri i Jashtëm kosovar, Enver Hoxhaj ka akuzuar sërish Beogradin se po fsheh strukturat kriminale në veri të Kosovës. Në një intervistë për të përditshmen francez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.717Z

Hoxhaj pret ambasadorin Lauka

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj priti të mërkurën në një takim lamtumire ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka. Gjatë takimit, ministri Hoxhaj vlerësoi lart&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama