Rezultate te kerkimit per termin: +Hoxhaj

Total: 4814
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.961Z

LISBA: Hoxhaj është ministër mashtrues

Lëvizja Islame Bashkohu (LISBA), përmes një komunikate dërguar mediave, ka reaguar në lidhje me, siç thonë në këtë subjekt politik, sulmet e vazhdueshme që bëhen ndaj islamit dhe muslimanëve me qëllime të qarta nga të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.092Z

Hoxhaj është gënjështar

Isa Mustafa e ka quajtur Enver Hoxhajn gënjeshtar dhe njeri pa integritet personal. Këtë reagim, Lideri i LDK’së e ka bërë pasi Ministri i Jashtëm një ditë më parë tha se LDK duhet të mbajë premtimin që ua kishte dhën&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.720Z

Hoxhaj falënderon Laukën, mirëpret ambasadorin e ri shqiptar

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, priti në takim lamtumirës ambasadorin e deritashëm të Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka. Gjatë takimit, ministri Hoxhaj vlerësoi lartë kontributin e am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.429Z

Hoxhaj: Rruga e Kosovës drejtBE-së është e pakthyeshme

PRISHTINE- Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka theksuar se rruga e Kosovës drejt Bashkimit Europian është e pakthyeshme.Në një shkrim autorial të botuar në revistën prestigjioze evropiane “The Parliament Magazine”, Hoxhaj ka pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.556Z

Hoxhaj: Pakoja e Ahtisarit, axhenda e vetme për veriun

PRISHTINË- Implementimi i Pakos së Ahtisarit është axhenda e vetme që ka Qeveria e Republikës së Kosovës për veriun. Kështu ka thënë ministri i Punëve të Jashtë të Kosovës Enver Hoxhaj, pas takimit që pati m&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.527Z

Tahiri e Hoxhaj ne SHBA marrin mbeshtetje per punen e tyre

Edita Tahiri E diel 6 mars 2011 NOA- Zevendeskryeministrja e Kosoves Edita Tahiri dhe ministri i Puneve te Jashtme Enver Hoxhaj gjate vizites se tyre ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes takuan perfaqesues te larte te Departamentit te Shtetit. Tahiri dhe Hoxhaj takuan zevendessekretarin e Shtetit Jame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.450Z

Hoxhaj në KS me dy kërkesa: Ndryshim të rezolutës 1244 dhe anëtarësim në OKB

PRISHTINË - Këshilli i Sigurimit i OKB-së shqyrtoi sot raportin më të ri mbi zhvillimet në Kosovë të Sekretarit të Përgjithshëm, Ban Ki-moon. Shefi i diplomacisë kosovare, Enver Hoxhaj u paraqit me dy kërkesa të rëndësishme para anëtarëve të Këshillit të Sigurimit në OKB-së

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama