Rezultate te kerkimit per termin: +Hoxhaj

Total: 4814
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.116Z

Hoxhaj kërkon njohje nga Tajlanda

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në një vizitë dyditore në Mbretërinë e Tajlandës. Me këtë rast, ministri Hoxhaj ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Tajlandës, Surapong Tovichakchaikul.Në kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.314Z

Hoxhaj merr mbështetje nga Japonia

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Japoni, është pritur në një takim miqësor nga Ministri i Punëve të Jashtme i Japonisë, Koichiro Gemba.Ministri Hoxhaj, ka falënderuar homologun japonez për mbështetjen e gjithanshme që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.881Z

Hoxhaj vizitë zyrtare në Strasburg

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në vizitë zyrtare në Strasburg.Gjatë vizitës dy ditore, Ministri Hoxhaj do të zhvillojë takime me shumë deputetë të Parlamentit Evropian, si dhe diplomatë e përfaqësues të tjerë të lartë të mekanizmave të Bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.899Z

Pavarësia, Hoxhaj uron homologun maqedonas

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikolla Poposki me rastin e 21 vjetorit të pavarësisë së Maqedonisë. Lajmin e ka publikur ministria e Jashtme e Kosovës, e cila thekson se Hoxhaj në letrën e tij dërguar Poposkit, ka theksuar marrëd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.857Z

Hoxhaj vizitë zyrtare në Gjermani

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, të dielën do të udhëtojë për vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë, me ftesë të Ministrit gjerman të Punëve të Jashtme, Guido Westerwelle.Të hënën, Ministri Hoxhaj do të takohet me Ministrin Westerwelle, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.668Z

Haxhinasto-Hoxhaj: Jo veprime ekstremiste

TIRANË-Nuk mbështesim asnjë veprim ekstremist në Kosovë, që synon bllokimin e doganave, pikëve kufitare etj, pasi kjo nuk është fryma evropiane për të zgjidhur problemet. Keshtu eshte shprehur sot ministri i Jashtem, Edmond Haxhinasto, gjate konferences se perbashket per shtyp me homologu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.988Z

Hoxhaj merr mbështetjen e Zvicrës

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Enver Hoxhaj dhe presidentja e Zvicrës Michelle Calmy Rey janë pajtuar që të hartohet një kornizë për të ndihmuar zhvillimin ekonomik në Republikën e Kosovës dhe kanë nënshkruar një marrëveshje bilaterale për transportin e njerëzve dhe mallrave.Në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama