Rezultate te kerkimit per termin: +Huajt

Total: 6248
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.367Z

Fitojnë të huajt

Seleksioni i përbërë me lojtarë të huaj që aktivizohen në basketbollin kosovar ka fituar ndaj përfaqësueses së Kosovës me rezultat 113:108, në ndeshjen ekzibicionale tradicionale “All Star Kosova”, e cila u zhvillua të mërkurën mbrëma në Palestrën e Sporteve ‘Sezai Surroi’

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.435Z

Të huajt kërkojnë kulturën

Kërkesat më të mëdha për guida në Shqipëri janë në stinën e pranverës dhe vjeshtës Të huajt që vizitojnë Shqipërinë më shumë se për plazhet dhe bregdetin, janë të interesuar të vizitojnë objektet historike dhe ato të trashëgimisë kulturore, apo edhe thjesht të udhëtojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.854Z

Kriza, ndërpritet kreditimi për të huajt

Disa banka aktive në kreditimin e blerjes së apartamenteve dhe pronave të tjera të paluajtshme nga shtetas të huaj, kanë "mbyllur dyert" për këtë kategori gjatë ditëve të fundit, bëhet e ditur nga burime të tregut të agjencive të paluajtshme. Bankat, të cilat kanë kredituar deri ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.539Z

Liberalizimi dhe te huajt

Liberalizimi i vizave pa diskutim do sjelle me shume te turiste te huaj ne Shqiperie thote ipa. Sipas tij tek te huajt do kete nje efekt psikologjik lajmi mediatik se Shqiperia hoqi vizat e kjo do i ngacmoje qe te vijne ketyre aneve. Sa per ate se a eshte ne gjendje - ne rastin konkret Saranda - tua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.132Z

Gjermania dëbon të huajt problematikë

Qeveria e Gjermanisë do që të dëbojë në një të ardhme sa më të shpejt të gjithë të huajt që kanë bërë vepra kriminale në vend. Ndonëse numri i dëbimeve tani ka shënuar rënie, vitin e kaluar 3,242 raste janë deportuar nga autoritetet, ndërsa më 2013 kishte përafërsisht 3,9

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.968Z

Ligj per te huajt ne Shqiperi

Qeveria ka diskutuar dje ne lidhje me disa ndryshime ne ligjin "Per te huajt". Ky projektligj parashikon edhe disa ndryshime ne kete ligj ne lidhje me te drejtat e ligjshme te punetoreve migratore ne vendin tone. Ne draft theksohet se te huajt qe vijne per te punuar ne Shqiperi kane te drejte te tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.293Z

Çfaj kanë të huajt?

Ambasadori amerikan ka tërhequr vëmendjen për diçka shumë serioze dhe ka folur shumë hapur. Në një shtet normal, kur një ambasador flet në të tillë mënyrë, ka një përgjigje nga kryeministri i vendit apo nga organet qeveritare. Të vetmin reagim që pamë, ishte ulërima e Beri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama