Rezultate te kerkimit per termin: +Huajt

Total: 6248
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.539Z

Liberalizimi dhe te huajt

Liberalizimi i vizave pa diskutim do sjelle me shume te turiste te huaj ne Shqiperie thote ipa. Sipas tij tek te huajt do kete nje efekt psikologjik lajmi mediatik se Shqiperia hoqi vizat e kjo do i ngacmoje qe te vijne ketyre aneve. Sa per ate se a eshte ne gjendje - ne rastin konkret Saranda - tua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.132Z

Gjermania dëbon të huajt problematikë

Qeveria e Gjermanisë do që të dëbojë në një të ardhme sa më të shpejt të gjithë të huajt që kanë bërë vepra kriminale në vend. Ndonëse numri i dëbimeve tani ka shënuar rënie, vitin e kaluar 3,242 raste janë deportuar nga autoritetet, ndërsa më 2013 kishte përafërsisht 3,9

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.968Z

Ligj per te huajt ne Shqiperi

Qeveria ka diskutuar dje ne lidhje me disa ndryshime ne ligjin "Per te huajt". Ky projektligj parashikon edhe disa ndryshime ne kete ligj ne lidhje me te drejtat e ligjshme te punetoreve migratore ne vendin tone. Ne draft theksohet se te huajt qe vijne per te punuar ne Shqiperi kane te drejte te tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.293Z

Çfaj kanë të huajt?

Ambasadori amerikan ka tërhequr vëmendjen për diçka shumë serioze dhe ka folur shumë hapur. Në një shtet normal, kur një ambasador flet në të tillë mënyrë, ka një përgjigje nga kryeministri i vendit apo nga organet qeveritare. Të vetmin reagim që pamë, ishte ulërima e Beri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.311Z

Pronat, te huajt rrisin kerkesen

Agjencite imobiliare thone se muajt e fundit po vihet re nje rritje e investitoreve te huaj qe duan te blejne pasuri te patundshme apartamente, por kryesisht troje. "Rreth periudhes maj qershor, nje e treta e transaksioneve qe ne bejme, realizohen nga te huajt, keta jane si individ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.106Z

Ndërtimi, të huajt rrisin çmimet

Futja e Shqipërisë në NATO ka filluar të japë efektet e para pozitive në ekonomi. Agjencitë imobiliare thonë se së fundmi po vihet re një kërkesë e lartë për blerje apartamentesh në vendin tonë nga investitorë të huaj. "Vetëm këto dy muaj e fundit kam mbyllur 70 kontrata shitjeje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.838Z

Itali kurse falas makine per te huajt

Një mijë kurse falas për të huajt në timon dhe konsulenca shumëgjuhëshe teknike dhe legale për sigurinë në makinë. Eshte kjo nisma, e para e ketij lloji ne Europe, qe synon te frenoje nje fenomen shqetesues te viteve te fundit. Ne rrug

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama