Rezultate te kerkimit per termin: +Huajt

Total: 6248
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.311Z

Pronat, te huajt rrisin kerkesen

Agjencite imobiliare thone se muajt e fundit po vihet re nje rritje e investitoreve te huaj qe duan te blejne pasuri te patundshme apartamente, por kryesisht troje. "Rreth periudhes maj qershor, nje e treta e transaksioneve qe ne bejme, realizohen nga te huajt, keta jane si individ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.106Z

Ndërtimi, të huajt rrisin çmimet

Futja e Shqipërisë në NATO ka filluar të japë efektet e para pozitive në ekonomi. Agjencitë imobiliare thonë se së fundmi po vihet re një kërkesë e lartë për blerje apartamentesh në vendin tonë nga investitorë të huaj. "Vetëm këto dy muaj e fundit kam mbyllur 70 kontrata shitjeje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.838Z

Itali kurse falas makine per te huajt

Një mijë kurse falas për të huajt në timon dhe konsulenca shumëgjuhëshe teknike dhe legale për sigurinë në makinë. Eshte kjo nisma, e para e ketij lloji ne Europe, qe synon te frenoje nje fenomen shqetesues te viteve te fundit. Ne rrug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.223Z

FOTOT/ Çfarë ka bërë Marina që i ka tërbuar të huajt?

Për momentin ajo është eksporti më i bukur i Shqipërisë në mediat e huaja. Rrallë mund të shohësh kaq shumë shkrime sa ato për Marina Vjollcën, prezantuesen bukuroshe nga Shqipëria. Por çfarë ka ndodhur që ka ndezur rrjetet sociale, kryesisht në Britaninë e Madhe? Fillimisht sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.964Z

Mbeturina buzë zonave turistike, të huajt denoncojnë ndotjen (FOTO)

Fier- “Në rrugët dhe vendpushimet shqiptare nuk është vështirë të gjesh mbeturina, plehra që digjen”. Ky është një prej rreshtave të mbylljes së reportazhit të turistit Polak Krzysztof Majak. Pas vizitës turistike në Shqipëri, turisti polak hedh në letër e më pas në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.331Z

Zvicer debati i taksave per te huajt

Qeveria e Zvicrës është një hap larg miratimit të një takse të re mbi pasurinë për të huajt, që do të godasë pesë mijë rezidendë miliarderë dhe milionerë. Dhoma e Lartë e Parlamentit Zviceran mira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.865Z

Komisioni i Ligjeve nis diskutimin e projektligjit për të huajt

Komisioni i Ligjeve ka nisur ditën e djeshme diskutimin e projektligjit “Për të huajt”, i përgatitur nga qeveria, i cili përcakton të gjitha procedurat legale, që të huajt ndjekin në Shqipëri për qëndrimin e tyre, si dhe mënyrat e shtetit shqiptar për të vepruar ndaj të huajve n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama