Rezultate te kerkimit per termin: +Huajt

Total: 6248
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.572Z

Merkel: Greqia nuk ka nevojë për ndihmë financiare nga BE

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka deklaruar se Greqia nuk ka nevojë për ndihmë financiare nga Bashkimi Europian dhe se ndihma për qeverinë e Athinës nuk duhet të jetë fokusi i takimit të ardhshëm të nivelit të lartë të Bashkimit Europian. Komentet e kancelares bëhen vetëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.744Z

Lezha në sytë e gazetarëve të huaj: Impresionuese njohja me këtë rajon, duhet eksploruar

Shqipëria është një vend i jashtëzakonshëm që duhet eksploruar. Në këtë konkluzion kanë dalë disa gazetarë të huaj që janë përfshirë në një tur ku bën pjesë edhe qyteti i lezhës. Janë të impresionuar nga ajo çfarë kanë konstatuar gjatë qëndrimit në këtë qytet. Për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.587Z

Lushnje, gjuetarët mundësojnë shtimin e fazanëve

Fillimisht, 100 çiftet e këtyre shpendëve do të mbahen në një territor të posaçëm dhe më pas do të lihen të lirë. Fazanët para 20 vjetësh ishin të pranishëm në këtë zonë, ndërkohë që tani janë zhdukur për shkak të gjuetisë pa kriter. Gjuetarët japin mesazhin e ruajtjes d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.576Z

Ligji per investimet Dhoma e Tregetise Te ndryshoje

Dhoma e Tregetise kerkon rishikim te draftit te qeverise per investimet e huaja. Kryetari i kesaj dhome Nikolin Jaka thote se bizneset shqiptare ndihen te perjashtuar nga politikat favorizuese te qeverise per biznesin. Nga kontaktet qe une kam pasur me investitoret vendas ndihen si te le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.306Z

Tirana me e shtrenjta ne rajon

brbrTe jetosh ne Tirane per nje te huaj eshte pothuajse po aq shtrenjte sa ne Sofje edhe pse Bullgaria eshte pjese e BE-se ndersa Shqiperia jo si edhe me shtrenjte se kryeqytetet e vendeve te tjera te rajonit si Maqedonia Serbia e Bosnje Hercegovina Ky eshte verdikti i Indeksit te Kostos se Jeteses

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.542Z

Traditat e Zadrimës, synohet që zona të promovohet si destinacion turistik

Bukuritë natyrore, investimet në infrastrukturë, por edhe tradita vendase synojnë ta kthejnë Blinishtin e Lezhës në një zonë atraktive për turizëm. Në këtë zonë ndodhet edhe fshati Fishtë, vendlindja e Homerit shqiptar “At Gjergj Fishta”. Fshatrat e kësaj zone janë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.354Z

Hetimi në SHBA, Lubonja: A do të reflektojë tani Donald Lu për Ramën?

Duke publikuar lajmin e hetimit të shqiptarit që po hetohet për kalimin e paligjshëm të një shume prej 80 mijë USD Edi Rama për fushatën e rizgjedhjes President të Barack Obama, analisti Fatos Lubonja ka kushtuar një dedikim në Facebook për shqiptarët dhe veçanërisht ambasadori ameri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama