Rezultate te kerkimit per termin: +Huajt

Total: 6248
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.838Z

Itali kurse falas makine per te huajt

Një mijë kurse falas për të huajt në timon dhe konsulenca shumëgjuhëshe teknike dhe legale për sigurinë në makinë. Eshte kjo nisma, e para e ketij lloji ne Europe, qe synon te frenoje nje fenomen shqetesues te viteve te fundit. Ne rrug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.223Z

FOTOT/ Çfarë ka bërë Marina që i ka tërbuar të huajt?

Për momentin ajo është eksporti më i bukur i Shqipërisë në mediat e huaja. Rrallë mund të shohësh kaq shumë shkrime sa ato për Marina Vjollcën, prezantuesen bukuroshe nga Shqipëria. Por çfarë ka ndodhur që ka ndezur rrjetet sociale, kryesisht në Britaninë e Madhe? Fillimisht sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.964Z

Mbeturina buzë zonave turistike, të huajt denoncojnë ndotjen (FOTO)

Fier- “Në rrugët dhe vendpushimet shqiptare nuk është vështirë të gjesh mbeturina, plehra që digjen”. Ky është një prej rreshtave të mbylljes së reportazhit të turistit Polak Krzysztof Majak. Pas vizitës turistike në Shqipëri, turisti polak hedh në letër e më pas në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.331Z

Zvicer debati i taksave per te huajt

Qeveria e Zvicrës është një hap larg miratimit të një takse të re mbi pasurinë për të huajt, që do të godasë pesë mijë rezidendë miliarderë dhe milionerë. Dhoma e Lartë e Parlamentit Zviceran mira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.865Z

Komisioni i Ligjeve nis diskutimin e projektligjit për të huajt

Komisioni i Ligjeve ka nisur ditën e djeshme diskutimin e projektligjit “Për të huajt”, i përgatitur nga qeveria, i cili përcakton të gjitha procedurat legale, që të huajt ndjekin në Shqipëri për qëndrimin e tyre, si dhe mënyrat e shtetit shqiptar për të vepruar ndaj të huajve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.782Z

Çip elektronik për të huajt në Gjermani

Nga Express më 31 gusht 2011 në ora 12:50 Më 1 Shtator në Gjermani hyn në funksion chipi elektronik për të huajt. Në kartën elektronike është memorizuar krahas fotos biometrike, gjurmëve të gishtërinjve të poseduesit të kartës, edhe një kod personal. Leja elektronike e qëndrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.879Z

Qeveria bën gati regjistrin elektronik për të huajt

Kontrolli Udhëzimi i hartuar nga ministri i Jashtëm, ai i Brendshëm, i Punës dhe kreu i SHISH-it Qeveria bën gati udhëzimin për funksionimin e regjistrit elektronik kombëtar për të huajt. Regjistri është një bazë të dhënash elektronike, në të cilën hidhet dhe ruhet aktiviteti i s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama