Rezultate te kerkimit per termin: +Hyrja

Total: 9516
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.812Z

Hyrja në BE, Greqia mesazh Tiranës: Respektoni pakicat

Zëvendësministri i Jashtëm grek, Dimitris Kurkulas deklaron në një intervistë për gazetën “Elefterotipia”, duke iu referuar Shqipërisë, se "Hyrja në familjen evropiane kërkon respekt për pakicat fetare, etnike dhe kulturore, si dhe mbrojtjen e pronës së tyre". I pyetur pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.068Z

Durrës, hyrja e qytetit, e mbushur me mbetje urbane

Hyrja e qytetit të Durrësit prej disa javësh ka nisur të mbushet me mbetje urbane, të hedhura natën nga firma private ndërtimi, duke krijuar imazh aspak tërheqës për banorët dhe vizitorët. Vetëm pak metra larg tabelës ku shkruhet “Welcome to Durrës”, e cila është vendosur në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.758Z

Kërshëri,zbulohet hyrja në piramidat e mëdha të Gizës

Pas shumë viteve përpjekjesh dhe kërkimesh me mjete të avancuara teknologjike, duket se zbulimi i platformës së pjerrët (ramp-ës)së piramidave të Gizës është bërë falë një rastësie!   Sipas tregimeve të historianit grek, Herodotit, Piramidat e Gizës kishin një platformë t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.958Z

Kushtetuta, 7 vjet që nga hyrja në fuqi

Me15 qershor të vitit 2008, hyri në fuqi Kushtetuta e Republikëssë Kosovës dhe me atë rast, krijohen edhe digasteret e tjera shtetërore me çka shënohet edhe një fillim aktiv i prezencës së diplomacisë kosovare në qendrat e vendosjes ndërkombëtare. Po ashtu, u miratuan ligjet bazike p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.381Z

Zhbllokohet hyrja e Fakultetit teknik

Hyrja e Fakultetit Teknik të Universitetit të Prishtinës është zhbllokuar sot me intervenimin e profesorëve dhe ka filluar të zhvillohet procesi mësimor. Dekani i Fakultetit të Ndërtimtarisë dhe Arkitekturës, Naser Kabashi, tha për R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.027Z

Bllokohet hyrja në zonen Shengen e Bullgarisë, Rumanisë

Franca dhe Gjermania kanë vendosur që të bllokojnë Bullgarinë dhe Rumaninë në hyrjen në zonën Shengen vitin e ardhshëm. Ministrat e brendshëm të Francës dhe Gjermanisë përmes një letre i jane drejtuar Komisionit Evropia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.100Z

4 vjet nga hyrja në fuqi, qeveria vendos të zbatoj ligjin antiduhan!

Katër vjet më parë, qeveria shqiptare vendosi një ligj për ndalimin e duhanit në ambientet publike. Sipas ligjit, do të kishte gjoba dhe masata të tjera të ashpra, për ata që e shkelnin këtë ligj. Por, për katër vjet me radhë ligji nuk u zbatua kurrë, pavarësisht hyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama